Brak możliwości włączenia komputera

Witam. Około miesiąc temu grałem sobie jak zawsze , a na następny dzień chciałem włączyć komputer( mam win 98SE ) i komputer wyłączał się przed pojawieniem się pulpitu(komp się włączał , włączał i jak już się miał się windows załadować to na ekranie wyskoczyło " Można już bezpiecznie wyłączyć komputer" i komputer sam się wyłączał). Niemogąc włączyć komputera przeszedłem do włączania komputera z wiersza poleceń i wpisałem SCANREG i przywróciłem sobie kopie rejestru sprzed ok. miesiąca I TO DOPIERO POSKUTKOWAŁO, komputer nareszcie się włączał :smiley:

Ale mój problem polega na tym że wczoraj miała miejsce ta sama sytuacja, znów komputer niechciał się włączyć :frowning: i musiłem przywracań kopie rejestru.

Co może być tego powodem?

byc moze to jakis wirus …

sa takie ze uaktywniaja sie o okreslonej dacie godzinie itd.

to na pewno nie jest jakis blad systemu ,…

jakiego antywira uzywasz

Mks_Vir 2005 + panda ONLINE

Uruchom Pc-ta w awaryjnym i przelec dyska jakims spysweeperem. Sprawdz tez czy wszystkie urzadzenia sa dobrze zainstalowane i czy to one nie wywoluja takiego ERRORA. Warto tez sprawdzic Autostart. Start ->Uruchom->Msconfig i tam bedzie co jest uruchamiane. A najlepiej to uruchomic HiJack This lub Silent Runner i log zamiescic tutaj.

a jak sie zachowuje komputer w Trybie awaryjnym

Normalnie. Jak przywróce rejestr systemu to wszystko jest spox.