Brak możliwości włączenia przywracania systemu


(quatz) #1

Witam. Jakieś dwa dni temu skanowałem kompa antywirem, wykrył jakieś bzdety w system volume information. Więc żeby nie namieszać ingerencją antywirusa w punkty przywracania systemu sam wyłączyłem przywracanie systemu w celu wykasowania wszystkich punktów, ale niestety już nie włączyłem... Wywaliło jakiś błąd, że nie można włączyć przywracania, kilknąłem ok i zrestartowałem system. Zniknęła zakładka "przywracanie systemu" z mój komputer>>właściwości, w msconfig, kiedy kliknie się włącz przywracanie systemu wyskakuje:"Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera. Uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom Przywracanie systemu". Próbowałem już sposobów z http://forum.hotfix.pl/systemy-operacyjne/przywracanie-systemu-popsute-t6570.html, niestety bez efektów. Bardzo proszę o pomoc. System: Windows XP Pro SP2


(Bogdan_G) #2

Po pierwsze trzeba pobrać koniecznie sp3 do XP. Potem dopiero włączać szwankujące usługi. Trochę to strzelanie w ślepo, ale spybot search and destroy potrafi właśnie sprawiać kłopoty z przywracaniem. Sprawdź, czy nie masz tego ustrojstwa w systemie.


(quatz) #3

SP3 już ściągam, ale pragnę dodać, że nie instalowałem go, bo pojawiał się jakiś błąd. Nie zastanawiałem się nad tym, bo nie uznałem tego dodatku jako czegoś niezbędnego do życia. Spybota odinstalowałem, bo liczyłem na coś więcej po wyjściu wersji 2.0, ale niestety się przeliczyłem i wywaliłem go w cholerę.


(Bogdan_G) #4

Będą jeszcze aktualizacje zabezpieczające do SP3. Teraz pora na włączenie usługi przywracanie systemu. Sprawdź, czy masz włączoną usługę zdalne wywoływanie procedur RPC, od której zależy usługa przywracania systemu.

Dodane 14.02.2013 (Cz) 20:58

Pobierz RogueKiller portable, uruchom daj na scan, potem kliknij delete. Ten program, że po pierwsze, potrafi znaleźć zawirusowane procesy i czynne aplikacje, to jeszcze przywraca domyślne ścieżki i wpisy. Pobierz na pulpit i będziesz miał logi na pulpicie, oraz folder backupu. Zrób restart. Zobaczysz, co zostało naprawione. Potem trzeba pozbyć się śmieciowych ścieżek do skrótów, do plików i folderów, starych i niepotrzebnych wpisów. To zrobisz programem JetClean.


(quatz) #5

Czekaj chwilkę:D Usługa jest włączona, ale servicepack się jeszcze nie pobrał:)


(Bogdan_G) #6

Gdy się pobierze, to jeszcze użyj junkware remowal tool portable. Poczekaj cierpliwie, bo, gdy miałeś spybota, to i inne też…


(quatz) #7

Nie bardzo zrozumiałem Twój post, ale użyłem JRT, a servicepacka nie mogę zainstalować, bo wywala “Wewnętrzny błąd”, więc chyba muszę się obyć bez niego:/. JRT usunął 3 wpisy w rejestrze.


(Bogdan_G) #8

Myślałem, że wgrywasz jużsp3. Tu najlepiej opisane są sprawy instalacji tego dodatku http://support.microsoft.com/kb/950718/pl


(quatz) #9

Spróbowałem wyłączyć wszystko, co leciało w tle, ale bez efektów:/ Wklejam tutaj log svcpack, może to Ci jakoś pomoże rozwiązać mój problem:


(Bogdan_G) #10

Sprawdź, czy masz odznaczone wyłączenie przywracania na wszystkich dyskach http://vpx.pl/image/AG75


(quatz) #11

Niestety, jak już pisałem, nie mam takiej zakładki we właściwościach. zupełnie nie istnieje.


(Bogdan_G) #12

To by było dziwne. W każdym systemie to jest. Klika się na ikonę menu start. Potem prawym przyciskiem myszy na mój komputer. Na dole będzie opcja właściwości. Klikasz lewym przyciskiem myszy we właściwości i otwiera się okienko. Wybierasz i klikasz w opcje przywracanie systemu. Tam są ustawienia, jak na screenie. To samo masz, gdy otworzysz panel sterowania. Klikasz normalnie w system i to okno samo się otwiera i wybierasz przywracanie systemu.


(Longhorn2009) #13

Przeskanuj komputer na obecność wirusów. Miałem już przypadek że opcje folderów były ukryte, a gdy się wymusiło pokazywanie ukrytych plików, automatycznie zmieniało się aby tak nie było.


(quatz) #14

Bogdan_G: Widzę, że mi nie wierzysz… Jestem na tyle obytym już użytkownikiem komputera, że nie sprawia mi trudności taka czynność, jak otworzenie właściwości systemu. Skoro nie wierzysz, proszę: http://www.tinypic.pl/v8lzyxyujnr7

Longhorn2009: Skanowałem już emisoft emergency kit, hitmanem pro, ale przeskanuję dla pewności jeszcze Malwarebytes anti-malware i Dr. Web CureIt.


(Bogdan_G) #15

Użyj RogueKiller portable - na dole tej stronki http://forum.pcformat.pl/Lista-programo … -t?page=23 powinno przeczyścić system z niektórych zagrożeń, a także przywrócić, naprawić ścieżki, wpisy i td. Pobierz na pulpit. Uruchom. Kliknij scan, potem delete. Użyj też funkcji fixshortcut. Dostaniesz logi na pulpit i będzie folder z backupem. Pamiętaj - efekt po restarcie.


(quatz) #16

Cóż… Co prawda roguekiller znalazł 4 wpisy, ale nie pomógł na mój problem. Dziękuję jednak za wskazanie mi tego programu- jest bardzo dobrym i przydatnym narzędziem jak widzę. Udało mi się naprawić grzebiąc w rejestrze. W HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore zmieniłem wartość “DisableSR” na 1(domyślnie 0, czyli włączona). Zaowocowało to pojawieniem się z powrotem zakładki “przywracanie systemu” we właściwościach systemu. Jednak po próbie włączenia przywracania wywalał komunikat, że napotkał błąd podczas włączania na jednej z partycji… Postanowiłem więc spróbować sformatować partycję D i voilà, wszystko wróciło do normy: http://vpx.pl/image/AGva. Mimo wszystko dziękuję za pomoc Bogdan_G i poświęcenie swojego czasu mojemu problemowi:D Opisałem to, gdyby ktoś miał podobny problem do mojego i żeby wiedział co wtedy robić, gdy inne sposoby zawiodą. Temat można zamknąć.