Brak mozliwosci wyboru systemu przy starcie komputera

Niedawno zakupilem klawiature optyczna plus mysz firmy A4tech KBS-2380RP. Po podlaczeniu pierwsze uruchomienie trwalo dosyc dlugo.

Po zainstalowaniu wszystkich sterownikow i restarcie kompa okazalo sie ze nie ma mozliwosci wyboru systemu operacyjnego gdyz klawiatura jest nieaktywna tak jkaby z portu USB nie otrzymywala sugnalu (gasnie punkt kontrolny na urzadzeniu sterujacym praca klawiatury i myszy).

Gdy nastapi uruchomienie komputera pojawia sie kolejny problem zwiazany z wykorzystaniem przycisku “power” i w prawym gornym roku przyciski “stop”. Nie dzialaja one w zaden sposob nie mozna ich skonfigurowac i uaktywnic.

Najdziwniejsze jest to ze dostarczony sterownik przez A4techa jest starszy niz sterownik systemowy XP SP2 a w internecie system nie odnajduje takowego sterownika do tego urzadzenia.

Jesli ktos spotkal sie z takim problemem bardzo prosze o jakas podpowiedz.

BIOS (oraz w czasie bootowania systemu) ma często problemy z rozpoznawaniem klawiatur USB.

dzieki za odpowiedz i podpowiedz;)

faktem jestr ze bios w moim kompie jest stary ale struktura mojego kompa jest juz na tyle wysluzona ze odnowa biosa pewnie niewiele tu pozmoze chyba czas pomyslec o zmianie plyty.

ale czy faktycznie jest to bios skoro pierwszy ekran startowy kalwaitura daje mozliwosc wejscia do biosu a nastepnie milknie i samoitnie uruchamia pierwszy zaznaczony w kolejnosci system.

A boot.ini jak u ciebie wygląda???

MKoze masz zaznaczone o sekund

utawienie startu jest standardowe tyle ile po zainstalowaniu sekundy ustawil system czyli 23 sek. czyli przez ten czas nie mgoe wybrac zadnego systemu a mam ich az 3.

Dziwne. Standardowo jest 10

u mnie po zainstalowaniu sys XP SP2 ustawia na 23 sek

w historii uzytkowania mojego kompa spotkalesm sie z wieloma rzeczami ktore w msyl informatyki nie mieszcza sie w glowie sa wrecz absurdalne a wszystko dzieki temu ze moja plyta posiada chipset VIA.

Juz nigdy kolejnego komputera nie zloze z “mysla techniczna” chipsetu via!!

Kup przejściówke Usb–> PS/2

dziex za rade sprobuje . ale kiedys kupilem tez myszke optyczna ktora miala wyjscie usb plus przejsciowka na ps2 i system sie nie uruchamiala a jesli sie uruchomil to sie zawieszal nie mozna bylo wykonca zadnego ruchu myszka. dopiero gdy ten sam model tego samego producenta myszki wymienilem na z orginalnym wtykiem ps2 chodiz do dzis.

Nie wiem czy to cos pomoze ale sprobuje;)

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 21:55

co do przejsciowki

a czy mozna kupic przejsciowke kompatybilna 2 in 1 mysz+klawiatura??? bo przejsciowki znajdujace sie w ofertach sa tylko osobno przejsciowka mysz i przejsciowka klawiatura.:confused:

arqi1216

A co do BIOSU to dziekuje sprawdzilem ustawilem i wybiera systemy ale gdy wybiore system drugi ktory dotychczas nie mogelm uruchomic wskazanie urzadzenia przekazujacego sygnal do klawaitury i myszy wskazuje prace a po uruchomieniu systemu komputer nie reaguje ani na mysz ani na klawaiture. W tym momencie gdy to zobaczylem co sie dzieje to “opadly mi rece”. bo jak to mozliwe ze pierwszy system sie uruchamia i wszystko pracuje ok a w drugim zestaw milczy. :frowning: :frowning: