Brak mozliwości wyboru - Windows 7


(Galy1) #1

Mam następujący problem z Windows 7 ze nie mam możliwości wyboru opcji,to znaczy naciskam F5 i mam opcje do wyboru niestety nie dane mi z nich skorzystać bo Windows nie pryzmuje poleceń z klawiatury,a jak już przyjmie to wygląda jakby moje naciśniecie klawisza się skomasowało.Na razie z winda jest wszystko dobrze ale jak tego teraz nie naprawie,to jak się zepsuje wtedy żaden nawet najlepszy informatyk nic nie poradzi.

Ps.Z klawiaturą jest wszystko ok.


(adam9870) #2

Czy to klawiatura na USB?

Zerknij (na zasadzie: patrzę rady na pierwszej stronie, jeżeli nie działają, patrzę na kolejnej):

Nie działająca klawiatura na USB przy bootowaniu

Klawiatura USB a wybór system

[Metody startu do trybu awaryjnego](http://www.searchengines.pl/Nie-moge-usunac-wirusow-i-spyware-t12510.html/page view findpost p 25590)

Ekran wyboru systemu=problem.

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym


(R@z0r) #3

Wyboru opcji gdzie? Jakich? W biosie? Jakie opcje masz na myśli?


(Galy1) #4

Nie wiem czy wiesz R@z0r ale F5 to tryb awaryjny - w trybie awaryjnym nic nie mogę wybrać,okazało się przed chwilą że w Bios też klawiatura mi nie działa co robić ??


(R@z0r) #5

Nie wiem czy wiesz, że są różne płyty główne i biosy. Ja mam swój pod F10.

Jak w biosie nie działa, to albo go skopałeś albo skopałeś klawiaturę. Zainstaluj nowy bios i zobacz czy problem zniknie. Jak nie to wiesz, że to klawiatura.


(Dimatheus) #6

Hej,

Podłącz klawiaturę poprzez konwerter USB->PS/2 do tego właśnie portu. Problem powinien zniknąć. :slight_smile: Później w BIOS’ie wypadałoby ustawić wsparcie dla klawiatur USB - ale o tym w jednym z linków podanych przez adam9870.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Galy1) #7

R@z0r ciekawy masz Windows jak tryb awaryjny jest u ciebie pod F10 z tego co wiem tryb awaryjny windy jest pod F5/F8


(Dimatheus) #8

Hej,

Dywagując już od sposobu uruchomienia komputera w trybie awaryjnym, czy któreś z powyższych sposobów rozwiązały problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus