Brak możliwości wybudzenia laptopa / ekran nie reaguje

hej,

Sprawa jest taka - posiadam laptopa Asus K56CM X008. Upgrade’owałem go kolejno (przez lata) Windows 7 - W8 - W8.1 - W10. Przed W10 wszystko działało bez zarzutów. Do dziesiątki.

Problem - w momencie w którym laptop zostaje uśpiony/zahibernowany nie da się go wybudzić. Przykładowa sytuacja: korzystam z lapka, kończę - zamykam klapę. Laptop idzie jak domniemam w uśpienie. Otwieram klapę - słyszę jak działa: wentylator, dysk, proc. Wszystko rzęzi normalnie. Niestety ekran czarny. 

Alt tab, ctrl alt del, alt esc, klawisze funkcyjne - nic nie dają. Co już zmieniałem:

  • zmiany w ustawieniach zasilania (wszystko ustawione na maksa), komp nie moze wyłączyć karty graficznej ani dysku/monitora. Mimo to, problem się powtarza :frowning:

jak żyć… jakieś pomysły? Support asusa standardowo: “Dear Pawel, please contact Microsoft helpdesk”. Jedyny ratunek jaki mogę w tym problemie sobie zrobić to wyciąnąć baterię, podpiąć zasilacz i odpalić na nowo kompa : (

Winny jest system, na wcześniejszych wersjach systemu Windows, również występowały problemy z uśpieniem, oraz hibernacją laptopów ASUS. Jest to dość powszechny problem i nie ma na niego reguły. Radzę, na chwilę obecną nie korzystać z trybu uśpienia, któraś z aktualizacji rozwiąże problem, tak jak było w przypadku Windows 7, czy 8 - 8.1. Możesz spróbować również napisać do pomocy technicznej Microsoftu, lub na forum społeczności. Pozdrawiam.

P.S. spróbuj wyłączyć całkowicie opcję uśpienia i hibernacji, zrestartuj komputer, ponownie włącz i zrestartuj, może to coś pomoże. Spróbuj również tak z opcją uśpienia hybrydowego.

Witam, w większości pomaga zmiana sterownika Intel® Management Engine Interface na ten na stronie producenta i zablokowanie możliwości jego aktualizacji przez windows update.

Robi się to chyba tym https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930

mogłem pomylić linki bo pisze na szybko.