Brak możliwości wystawienia komentarzy

Witam :slight_smile:

Od jakiegoś czasu nie mogę wstawiać komentarzy pod niektórymi programami (np. AVG), tan. nie ma okienka w którym mógłbym ten komentarz umieścić. Pod newsami nie ma problemu. Mam jakiegoś bana czy o co chodzi ?

Przeglądarka FF najnowsza stabilna (32-bit, bez żadnych pluginów), to samo dzieje się pod IE9.

A, może o to chodzi:

Opcja publikowania wiadomości (postów) na Forum jest dostępna dla Zarejestrowanych Użytkowników.

@floyd

Koledze chodzi o komentarze na portalu nie o posty na forum.

Co do komentarzy pod programami, widocznie ta opcja została wyłączona z racji tego, że często zdarzają się komentarze, które mają na celu oczernić jeden program, a wypromować drugi (szczególnie przy antywirusach). Ja też nie mam możliwości wystawienia komentarza pod AVG Free. To samo mam przy: avast, MSE, Avira (sprawdzone na szybko).

To jest albo bug albo celowe działanie redakcji, u mnie też blokada pod programami wymienionymi przez @Samurai, co ciekawe, nigdy się pod nimi nie wypowiadałem, w sumie rzadko się wypowiadam pod AV :lo: … tak w sumie to chyba nigdy :smiley:

Komentarze pod programami są największym dobrodziejstwem “Dobrych programów”. Bez nich strona właściwie przestaje się różnić od innych!

Bywają komentarze złośliwe i tendencyjne, ale też wpisy na poziomie, które są często jedynym źródłem do wyrobienia sobie opinii o programie. Zresztą jest administrator danej strony, który może odrzucić komentarz. Sam chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem nt. ostatniego AVG Free 2013 i Aviry. Moje komentarze, zarówno jako zalogowany uczestnik, jak i anonimowy, były na pewno merytoryczne i takie działanie DP odbieram jako nieuzasadnioną szykanę i zubożenie portalu. Tym bardziej, że niektóre recenzje (np. AVG Free> Arkovianin, 27.10.2011 15:15) są już przestarzałe i powinny być usunięte jako nieodpowiadające rzeczywistości i wprowadzające w błąd przy aktualnej wersji programu.

Powinien ktoś się wypowiedzieć za to odpowiedzialny, teraz jest z tym “kapeć” skoro nie mogę dodać komentarza.

Dziś np. chciałem dodać komentarz, że:

W kioskach od 5 listopada 2012 jest w sprzedaży numer PC Format 12/2012, a w nim:

AVG Internet Security 2013 pełna wersja, pełna licencja na pół roku.

Przejrzałem bazę programów, wygląda to na celowe działanie Redakcji, komentarze zostały wyłączone pod wszystkimi programami AV/IS… :wink:

Twoje może i tak, ale kolejnych 40 już nie musiało być merytorycznych.

Nie zupełnie się z Tobą zgodzę. Jakby nie było DP od dwóch lat robi testy antywirusów (szkoda, że tylko darmowych, bo zobaczyłbym jak radzą sobie płatne rozwiązania) dodatkowo masz ocenę programu wystawioną przez redakcję i użytkowników (opcja działa i ma się dobrze). A prawdopodobne powody wyłączenia komentarzy pod programami AV/IS podałem powyżej.

Też myślę że to jest główny powód, Redakcja wspominała nie raz o nieuczciwej konkurencji oczerniającej się nawzajem w komentarzach, specjalne zakładanie kont tylko po to aby “dowalić” pod programem konkurenta…

BTW> Podlinkowałem ten temat Redakcji w wiadomości, możliwe że się odniosą i wyjaśnią wątpliwości :wink:

semtex ma rację oczerniają się i nic nie wnoszą do dyskusji tylko wzajemnie siebie obrażają :frowning:

Przy Avast! Free Antivirus też nie działają :smiley:

Komentarze są zablokowane, bo wiadomo, że kłótnie pod AV były okropne :stuck_out_tongue:

A tak przy okazji, zauważyłem nowy wygląd przycisków :smiley:

Oto on:

image_id: 5179

To właśnie dzięki swobodzie wypowiedzi DP są tu, gdzie są. To ilość odsłon, ciekawych nowości czytelników, decyduje o sile portalu. Czyżby Redakcja wystraszyła się prawników producentów softu, niezadowolonych z komentarzy pod produktami ich mocodawców? A może zdecydowały względy czysto komercyjne?

Myślę, że pod każdym programem powinno znaleźć się oświadczenie Redakcji o przyczynach wyłączenia opcji komentowania. Chyba jesteście to winni czytelnikom…

Znajomość programów przychodzi w czasie ich użytkowania. Aktualne opinie użytkowników są bardzo cenne w wyborze wersji do zabezpieczenia komputera. Przychodzi mi latać po necie i szukać opinii (w dacie) ostatnich wersji AV, które wciąż są doskonalone. W innym temacie poruszyłem problem pozostawiania masy postów szkodliwych (do lektury ciekawych, lub przestrogi), a zarazem zablokowane są treści merytorycznego wypowiadania się pod programem. Na rynku programów AV jest duża fluktuacja. Prawie co dzień zmieniają się wersje programów i są doskonalone. Informacje na DP coraz bardziej są przestarzałe. Podziwiam Adminów na forum, że zawzięcie dają do zsypu szkodliwe treści i inne pierdoły wesołej twórczości zwłaszcza rozwydrzonych bachorów buszujących po forum. Pewnie i mnie trafiła drobna niesprawiedliwość adminalna, ale przyjąłem to sympatycznie, bo specjalnych wymogów nie mam. Jadąc z tematem, chcę zaznaczyć, że DP reprezentuje programy i też użytkowników. Idzie to na świat. Wiem, że do zsypu wywalić wszystkie powody utworzenia takiego zsypu, to dużo pracy. Dobreprogramy, to marka. Problemy same się nie rozwiązują. Trzymając dla potomnych świadectwa kłótni, ignorancji, paszkwile konkurencji i twórczość durniów, to przesada. Trzeba kasować nieaktualne treści do nieaktualnych już wersji programów, dać miejsce na wyrażanie opinii o programie i filtrować niepotrzebne, czy niedozwolone treści.

Wątpię, żeby to było powodem. Z resztą przyczyny wyłączenia komentarzy podane są wyżej.

@Bogdan_G

Żeby wprowadzić twój pomysł w życie należałoby usunąć wszystkie komentarze pod programami antywirusowymi (i tam gdzie opcja komentowana jest wyłączona), następnie opcję komentowania uruchomić i dokładnie filtrować pojawiające się komentarze. Problemy pojawią się dwa. Po pierwsze, które komentarze uznać za treściwe merytorycznie a które nie? Nie mówię tu o komentarzach typu “X/Y jest do d…, bo tak”. A po drugie kto by miał to robić? Zauważ, że np. niektóre newsy albo felietony potrafią wygenerować po 100 komentarzy w ciągu godziny dwóch, które trzeba przefiltorwać, przy programach antywirusowych jest podobnie.

Choćby najlepsze recenzje, najwartościowsze opinie pod programami, których to nie dotyczy, bo są nowe wersje, do których od dawna zablokowano dostęp komentowania, to przecież jest ogromna nieaktualna masa. Balast. Czasem to nawet niemoralny balast.

Setki, a nawet tysiące ludzi odwiedzających Dobreprogramy, to wartość sama w sobie. Niestety - rażące wpisy trzeba wyłapać, choćby temat wygenerował dwieście głosów w dwie godziny.

Jeśli chodzi o antywirusy, to zawsze miałem i mam duże wątpliwości czy może rzetelnie ocenić ich jakość przeciętny użytkownik komputera.

Najczęściej przyjmuje się, że im większa wykrywalność tym program lepszy więc autorzy programów starają się jak mogą by zadowolić klientele.

Czy informacje jakie uzyskujemy z programów antywirusowych są zawsze rzetelne?

Oto moje ostatnie perypetie związane z programami antywirusowymi.

Na tutejszym forum pewien internauta poszukiwał programiku do wykonania potrzebnej mu procedury.

Algorytm prosty więc na szybko napisałem mały programik który go realizował.

Jakie było moje zdziwienie kiedy moderator Areh poinformował mnie, że: “floyd, programy antywirusowe identyfikują plik do którego linka podałeś jako wirusa.”

Mój antywirus nic nie wykazywał więc skorzystałem jeszcze ze strony:

virustotal gdzie wykorzystuje się to skanowania 45 programów.

A tu link do testowanego programiku aby chętni mogli sobie sprawdzić.

brakujące liczby w ciągu2

Po wykonaniu testu trzy antywirusy podały takie informacje.

AntiVir - TR/Crypt.CFI.Gen

AVG - Suspicion: unknown virus

VIPRE - Trojan.Win32.Generic.pak!cobra

Ponieważ w samym algorytmie nie było za bardzo co zmieniać więc dodatkowo zmieniłem grafikę (ikonę) użytą w programie i po takiej zmianie mój programik jest już identyfikowany jako czysty co też można sprawdzić.

brakujące liczby w ciągu

Czyżby w pliku graficznym był złośliwy kod? Sprawdziłem ten pliczek

ikona

i okazuje się, że plik graficzny też jest czysty.

W związku z powyższym, pytanie: jak to jest z tą wykrywalnością złośliwych kodów przez programy antywirusowe pozostaje otwarte, przynajmniej dla mnie.

Jestem za przywrócenie komentarzy przy programach antywirusowych. Wiem, że zdarzało się wiele śmieciowych komentarzy, ale wśród nich były prawdziwe perełki. Programy Antywirusowe są wydawane przynajmniej raz do roku i w wielu wypadkach komentarze są mocno przestarzałe. Ostatnio została wydana 8 odsłona programu Avast w wersji beta i chciałem przeczytać opinie na jego temat, jednak nie mogę tego zrobić z powodu zablokowania możliwości dodawania komentarzy.

Jeśli redakcji miała naprawdę sporo problemów z komentarzami pod programami antywirusowymi to zrozumiem, aby możliwość dodawania komentarzy była nadal zablokowana :wink:

@Scorpions.B: Problem z komentarzami pod programami antywirusowymi nie wynikał ze śmieciowości danych komentarzy, ale z prowadzenia notorycznie wojen przez grupkę użytkowników. Czasami dochodziło do sytuacji, gdy użytkownik sam sobie odpowiadał, sam siebie obrzucał błotem. Nie wiem skąd to się wzięło, ale praktycznie uniemożliwiało to skuteczną moderację komentarzy.

Na każdym forum takie grupki szukają miejsca dla siebie. Jestem na poetyckim i to samo. Forum Dobreprogramy jakoś się odgrodziły od portalu. Na DP nie ma zgłoś, usuwania i żółtych kartek, oraz warnów za każde naruszenie zasad użytkowania. Wiedza o programie jest równie ważna, co sam program. Wszędzie jest ważna świadomość, że czegoś nie wolno. Nikt nie odgrodził się od tych, co jeszcze się nie nauczyli. Wiele programów na DP, są jak brzytwy w rękach e-piteków. Są daty aktualizacji, zaś opis dotyczy czasami czwartej wersji do tyłu, a od września użytkownicy nie dzielą się uwagami, pod wieloma programami. Mnie się smutno rymuje - programy, reklamy… Opinia pod innymi programami, gdy ją nie wetnie, to chociaż jest.

@tomick

Po takich sytuacjach nie dziwię się, że zablokowaliście możliwość komentowania :wink: