Brak możliwości wysunięcia szuflady napędu CD/DVD

Witam! Otóż mam problem z wysunięciem szuflady o cd/dvd. Kiedy nacisnę przycisk “open” mignie tylko kontrolka obok przycisku, ale szuflada nie reaguje. Brak reakcji zauważalny jest wówczas, gdy wejdę w mój komputer/stacja dysków i daję “wysuń” też nic się nie dzieje. Próbowałem opcje “uruchom ponownie” ale zarówno na xp jak i na win 7 zero reakcji :frowning:

sprzęt - w podpisie :slight_smile:

Może zaktualizuj firmware napędu

Firmware raczej nie pomoże, pewno fizycznie padł napęd, spróbuj także wysunąć napęd tuż po uruchomieniu komputera.

A co ma firmware do mechaniki napędu :?

Spróbuj otworzyć napęd poprzez wsadzenie twardego drutu (np z rozgiętego spinacza biurowego) w malutki otworek na przedniej ściance napędu. Możliwe że szuflada na skutek zalania przykleiła się do obudowy, bądź smar na prowadnicach się “zastał”.

To pomogło, ale cóż z tego kiedy przycisk nie reaguje? :frowning: Przecież nie będę za każdym razem szukał spinacza kiedy będę chciał odtworzyć płyty :frowning:

Chyba jakiś powazniejszy problem - napęd (po włożeniu płyty) nawet nie rusza - dając na “odtwórz” nie ma reakcji nic, kompletnie nic :frowning: