Brak możliwości zagrania wieloosobowo (ten sam internet)

Witam mam pewien problem mianowicie chcę zagrać z szwagrem na multiplayer w gre FS19 ale bez połączenia się z hamachi nie jest to możliwe ponieważ gdy chcemy zagrac bez tego nieda się połączyć ze sobą w grze ( pisze w grze nie udało nawiązać się połączenia z grą ) , na serwer osób trzecich możemy się połączyć oboje bez hamachi , ale na własny serwer gdy ja go utworze to już nie jest to możliwe bez hamachi .

Internet posiadamy radiowy , OD TEGO SAMEGO DOSTAWCY , gramy na laptopach przez wifi ( gdy oboje bedziemy blisko siebie , to nie potrzebujemy hamachi )
jak to zrobić aby szło bez tego hamachi , bo utrudnia to grę chyba ( laguje się gra z powodu pingu )

Jeżeli mieszkacie po sąsiedzku można kabelek lub wzmacniacz sygnału wifi, to by działało na 100%. Już sparwdziliscie przecież. :wink:

mieszkamy w oddzielnych miejscowościach ( 8 km od siebie ) z wifi niema problemu ładnie łączy tylko gorzej z połączeniem się ( on ma swoją sieć wifi i ja tez mam swoje wifi ) , dostawca jest tylko ten sam

Pewnie oboje jesteście za NATem i bez przekierowań portów/vpn lub czegoś podobnego się nie obejdzie.

tego niewiem , dowiedzialem sie od dostawcy ze niemamy zadnych portów zablokowanych lub zamknietych

Ale jak obaj siedzicie za NAT’em to nic nie zdziałacie. Musielibyście mieć zewnętrzne adresy IP. To, że jesteście klientami tego samego dostawcy nic nie znaczy. Nie słyszałem też by Hamachi wpływaj jakoś znacząco na ping. Sam tak grałem i nigdy nie było problemów. Spróbujcie grać po kablu.

Nie wiem jak to jest po kablu ( chcemy grać na odległość a nie komputer obok komputera ) niewiem czy jest w NAT internet

A coś więcej? Jakie urządzenie masz w domu od dostawcy (jaki router/skrzynka do tego?). Jakich portów wymaga gra?
Czemu nie chcecie po Hamachi, jak to rozwiązuje problem?

Router TP-link wr840n.
Gdy serwer tworzę to domyślny port jest 10823 ( zmieniałem kiedyś ale nic nie dało)
, dowiedziałem się że mam IP wewnętrzne.
Przez hamachi scina się gra, lagi są

Nie spotkałem się z taką sytuacją by ping mocno skakał przez hamachi.

Tzn kupcie sobie zwykłe kable ethernetowe i podepnijcie każdy u siebie laptopy do router - Ty do swojego, szwagier do swojego. Wi-fi samo w sobie już ma opóźnienia i byle zakłócenie niszczy grę online. Poza tym macie internet radiowy, a te nie słyną raczej ze stabilności.

Zrób test na speedtest.net i wrzuć tu wyniki tj prędkość i ping.

Jeżeli masz IP wewnętrzne to raczej ze sobą bez pomocy Hamachi nie pogracie, a wątpię by byliście w tej samej, zamkniętej sieci skoro dzieli was większa odległość mimo tego samego dostawcy.


Test robiony telefonem, około 15 m od routera

Ty nie masz radiówki tylko internet od T-Mobile. Hamachi w tym wypadku jest obowiązkowe. Nie masz jakiegoś strasznie wysokiego pingu, ale internet mobilny nie za bardzo się nadaje na gry online, ale tak jak pisałem spróbuj podłączyć laptopa kablem do router i może coś tam zyskasz. Już same wewnętrzne zakłócenia w domu mogą wpływać negatywnie na ping.

Na telefonie gracie w tę grę, czy na komputerze? Pokaż wynik z komputera.

Na laptopie przez WiFi

i jaki jest zasięg z laptopa? Pokaż jeszcze raz speedtest.net