Brak możliwości zainstalowania Linux Mint z USB


(system) #1

Witam, na moim laptopie zwykle udawało mi się instalować system Linux z poziomu USB. Bootowalny obraz robiłem programem Lili Usb Creator i wszystko działało, odpalałem pendrive jako dysk twardy i następowało bootowanie. Miałem wtedy Windows XP Home Edition, teraz zaś mam Windows 7 Ultimate i gdy robię botowalny obraz tym samym programem i daję po skończeniu procesu jako usb hard disk to miga tylko biała kreska i nic się nie dzieje. Chciałbym mieć dwa systemy. Co należy zrobić z tym fantem, proszę o pomoc. :slight_smile:


(jas_fasola) #2

Wywal ten smieszny programik. Mi kilka razy "źle" zrobił instalkę. Teraz używam w razie czego http://www.pendrivelinux.com/universal- ... -as-1-2-3/ i nie zdażyło się jeszcze aby było coś nie tak.


(Jajek46) #3

albo Unetbootin weź


(Chillout) #4

Jak to zrobić: http://www.hotfix.pl/unetbootin-tworzen ... m-a132.htm


(system) #5

U mnie Lili działa i jest ok ale coś się teraz pochrzaniło.... jak tylko zainstalowałem 7 a po zainstalowaniu XP wszystko śmigało aż miło

Na Unebootin nie działa


(falcon89) #6

Instrukcja Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/downloads/ ... .9.1.2.exe , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Linux Mint , potem wskazujesz plik iso, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!


(mati75) #7

Arkovianin Tobie coś kiedyś działało.

Sformatuj pendrive i spróbuj jeszcze raz Unetbootin zrobić.


(system) #8

Zgryźliwość na pierwszym miejscu nie??