Brak mozliwosci zainstalowania MS na laptopie HP

Witam,

Z racji tego juz mecze sie z formatowaniem i isntalowaniem XP i Visty na laptopie, postanowilem prosic o pomoc.

Sytuacja:

HP Pavilion 9640us kupiony w stanach przez mojego kolege, byla zainstalowana Vista Home Premium. Nie chodzily mu niektore programy wiec poprosil bylego znajomego, pracujacego w HP zeby wykarczowali mu Viste calkowicie i wgrali XP, meczyli sie z tym ok tygodnia, ale zrobili. Niestety przyszedl czas na zrobienie formatu XP, tylko, ze istnieje z tym tysiac i jeden problemow.

Problem:

Gdy boot’uje z plytki z XP wyskakuje komunikat, ze nie znaleziono dyskow albo sa zle podpiete (Setup did not find disks…), znalazlem w sieci ze sa to problemy ze sterownikami SATA/RAID, nie ma stacji dyskietek wiec nie mozna przerzucic na dystkietke sterownikow, probowalem z pendrivem, niby poszlo, ale wskazalo, ze wykrywa tylko 938MB miejsca a potrzeba 1300MB na zainstalowanie XP (dysk 250GB), no i na koniec spalilo mi pena, bo chyba jest jakies odcinanie USB przy formatowaniu, ale nie wiem czy to prawda. Niby istnieje Nlite ale w opisie jest ze tworzy na koniec plik boot.ini, zeby mozna bylo XP bootowalny zrobic razem ze sterownikami SATA, nie udalo mi sie bo Nlite nie utworzyl boot.ini, tak jak to jest napisane w manualu programu.

Viste Ultimate da sie zainstalowac, ale po wgraniu jest brak panelu sterowania (nie w pelni legalna wersja), Vista Home Premium siada przy Completing Installation… i tak przez jakies dwie godziny i nic dalej z tym nie robi. Probowalem Ultimate Boot CD i kilku programow do formatowania i nic ciagle jestem z tym lapem w czarnej … otchlani

Rozwiazanie:

???

Za wszelkie propozycje walki z tym problemem z gory dziekuje

sprawdź tutaj - inny model ale powinno pomóc

http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_ … 14920.html