Brak możliwości zainstalowania sterownika drukarki SCX-4200

Witam

Chciałem zainstalować na laptopie sterowniki do urządzenia wielofunkcyjnego marki Samsung SCX-4200. Sterownik skanera instaluje się poprawnie i można bez problemu rozpocząć pracę. Niestety sterownik odpowiadający za drukarkę nie chce się za żadne skarby zainstalować. W trakcie instalacji sterownika pobranego ze strony Samsunga wyświetla się komunikat “Argumenty są nieprawidłowe” i po jego akceptacji wyświetla się informacja, że z powodu błędu instalacja zakończyła się niepowadzeniem. Korzystając z Windows Update wyświetla mi kod błędu 80246001 i kończy się tą samą informacją. Co może być tego przyczyną?

Aha ostatnio drukarka była w serwisie, ale to chyba nie ma znacznia.

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Co do Windows Update to pewnie uszkodzony jest folder SoftwareDistribution, trzeba zmienić nazwę tego folderu na SoftwareDistribution- w trybie awaryjny. To rozwiąże problem z updatem i od tego bym zaczął. Z menadżera urządeń znalazł nowy sprzęt i pewnie w updacie znajdzie Ci sterowniki do drukarki. 

 

Zależy który sterownik zainstalowałeś ja bym zainstalował 3.04.96:05.

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/SCX-4200/SEE-downloads

Zrobiłem tak jak pisałeś, ale niestety to nic nie dało. Po zmianie nazwy folderu zresetowałem komputer i normalnie uruchomiłem system. Trochę mielił znalazł w Windows Update dwie aktualizacje dotyczące urządzenia i zainstalował jedną z nich. Po ponownym uruchomieniu urządzenie nadal nie jest dostępne do drukowania. Objawy są te same co poprzednio. Co można zrobić?

Wypakuj ręcznie ten instalator do sterownika i uruchom setup w trybie admina.

Hej,

Ewentualnie po wypakowaniu sterowników z pliku exe - na przykład przy pomocy programy 7-zip - spróbuj ręcznej instalacji sterowników poprzez menadżer urządzeń. Klikasz na drukarkę, wybierasz aktualizację sterownika, wybierasz ustawienia zaawansowane i podajesz ścieżkę do wypakowanych sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Poradziłem sobie używając pliku MicrosoftFixit.Printing.Run.exe w celu naprawy usługi Buforu Wydruku.

Po naprawie Buforu Wydruku sterownik sam się zainstalował przy pomocy Windows Update.

Pozdrawiam