Brak możliwości zainstalowania systemu/laptop uziemiony

Mam problem z instalacją systemu na laptopie Asus X550V

Gdy jeszcze laptop chodził(ale już tak mulił…) próbowałem mu zainstalowac system niestety nie udawało się, wyskakiwał błąd:

“System Windows nie może zebrać informacji dla [OSImage], ponieważ nie istnieje podany plik obrazu [I:\sources\install.wim].”

Po dwóch dniach laptop całkowicie “umarł” nie włączał się do windowsa, tylko bios i wiecznie czarny ekran.

Użyłem programu windows usb dvd tool i stworzyłem bootowalnego pendrive, ale cały czas wyskakiwał/uje błąd :

" brak wymaganego przez komputer sterownika dysków. może to być sterownik stacji DVD, dysku USB lub dysku twardego. Jeśli masz dysk CD lub DVD albo dysk flash USB ze sterownikiem włóż go teraz."

i dupa…

Raz (nie wiem jakim cudem) przeszło bez tego komunikatu i windows tak jakby zaczął się instalować…

Oczywiście był kolejny problem z partycjami, musiałem GPT przerobić na mbr ale dałem sobie rade.

następnie skończył się drugi z 5 procesów instalowania(nie pamietam nazw) i komputer włączył się od początku i dupa, nie instalował się dalej…

Nie mam pojecia jak sobie z tym poradzić.

Jaki wersja windowsa? Z jakiego źródła masz instalkę? Nie możesz użyć recovery? Spróbuj na innym kompie zrobić bootowalne USB polecam ten program http://www.dobreprogramy.pl/Universal-USB-Installer,Program,Windows,38786.html

To tak jakby przez recovery się uruchamiała ta instalka po miałem 1 sek na wybór przy urochomianiu i było recovery(zaznaczone) i coś drugie nie pamietam.

Windows 8.1 Profesional.

Na stacjonarnym ją bez problemu zainstalowałem.

 

Edit: coś drgneło, windows się zainstalował ale też tylko 2 podpunkty na 5 były widoczne, że coś się dzieje…

Chodzi tak sobie wolno troche, instaluje sterowniki, ale… zgineło mi pół dysku, komputer widzi tylko 1 partycje. Jak  mogę odzyskać drugą?