Brak mozliwosci zainstalowania systemu

Witam.

Problem dosyc dziwny - nie spotkalem sie z nim jeszcze a mianowicie nie moge zainstalowac zadnego systemu na komputerze, tzn zadnego sposrod sprawdzonych (ubuntu, XP, Vista)

Instalacja XP konczy sie po wgraniu plikow do ramu, ubuntu zaraz po rozpakowaniu plikow robi sie czarny ekran, vista podobnie zawiesza sie przed wejsciem do trybu grafinczego.

Testy pamieci ukonczone bez wystapienia bledow, dysku twardego rowniez…

Uruchominie bootowalnego windowsa xp rowniez zakonczona porazka…

ktos ma moze jakis pomysl?

pozdrawiam

a moze musisz zainstalowac sterowniki RAID?? :? Nie dostales zadnej dyskietki od producenta twojego PC??

jest jeden dysk na ata

plyta nie obslugje raid

badur ale piszesz głupoty. Jak kolega Kacper pisze zainstaluj sterowniki raid to zainstaluj. Uważnie przeczytaj specyfikację swojej płyty.

ale jak plyta nie obsluguje raida to po jaka cholere mam instalowac sterowiniki do raida skoro nie sa one wymagane??

Dlatego , że gdy zainstalujesz stery raid to sys znajdzie twój hdd sata.

Oto mały wycinek tech. twojej płyty:

ICH8R:

6 x Serial ATA 3 Gb/s, obsługa RAID 0, 1, 5, 10

JMB363:

1 x Ultra DMA 133 / 100 / 66

1 x Internal Serial ATA 3 Gb/s

1 x External Serial ATA 3 Gb/s, obsługa RAID 0, 1

I nie sądzę abyś miał hdd spiety na jednej taśmie z DVD więc najprawdopodobnie masz hdd sata a nie ata.

ok ok - ale nie napisalem ze chodzi o inny komputer - a nie ten w opisie… blad z mojej strony…

co do postepow - wymieniona pamiec nie pomaga - odlaczenie dysku i proba uruchomienia ubuntu livecd tez zakonczona porazka

Możliwe że uszkodzona jest karta grafiki.

Wszystko jest OK dopóki karta grafiki pracuje w trybie tekstowym

a zawiesza się dopiero gdy przełącza się w tryb graficzny.

Spróbuj wymienić na próbę kartę grafiki nawet na jakąś starszą

ale sprawną i uruchomić LiveCd albo bootowalnego windowsa xp.

sprawdzone juz wczesneij - nie pomaga

moze cos z plyta - nie mam pojecia - wszystko przechodzi testy ale jak przyjdzie do odpalenia czegokolwiek to juz nie smiga