Brak możliwości zainstalowania systemu

Witam, mam problem z którym nie umiem sobie poradzić dlatego proszę o pomoc w rozwiązaniu jego.

Otóż próbuję zainstalować system Windows 10 x64 na komputerze stacjonarnym lecz niestety z negatywnym skutkiem. 

System ma być zainstalowany na dysku ssd gdzie wcześniej był już instalowany i pomyślnie przebiegała instalacja.

Teraz gdy są jeszcze 3 dyski talerzowe podłączone wówczas tworzy on partycję około 500 MB lecz nie na dysku ssd jak to robił wcześniej tylko na dysku talerzowym o pojemności 1,5 TB który chcę sformatować.

Na tym dysku po instalacji pisze gdy wejdę w bios że jest to dysk systemowy a przecież tak nie jest.

Już nawet chciałem zainstalować system po odłączeniu tych 3 dysków talerzowych i zostawić na czas instalacji systemu tylko ten ssd.

Lecz niestety wówczas niema możliwości instalacji systemu gdyż przy próbie instalacji ukazuje się info po pewnym czasie że jest to partycją podstawowa a nie systemowa. 

Proszę o pomoc jak można wyżej opisany problem rozwiązać.

Dodam tylko bo być może to jest ważne że płyta główna to ASUS a model jej:

M5A97 EVO R2.0 

System jest instalowany z pendrive gdzie jak wiadomo po włączeniu kompa wciskam klawisz F2 i wybieram co pierwsze ma bootować.

 

Czy tego SSD-ka może sformatować jak nie to przerzuć dane na pozostałe twardziele. Proponuję mimo wszystko odłączyć te twardziele jak już zaczniesz instalować system. Kiedyś miałem podobny problem ale skończyło się na odłączeniu twardziela i system bez problemu zainstalował się na prawidłowym dysku. Nie masz przypadkiem jakiejś modyfikacji Win10 bo tam podobne kwiatki wychodziły z instalacją systemu. Usuń wszystkie partycje w czasie instalacji systemu myślę o tym SSD załóż je na nowo i rozpocznij instalację systemu powinno działać bez problemu.

Witaj, można go formatować bo jest on przeznaczony tylko po system i zainstalowane na nim oprogramowanie.

Lecz nawet przy próbie odłączenia pozostałych dysków dalej jest problem z instalacją.

Fakt że instalkę systemu mam zrobioną na bootowalnym penie lecz zawsze z niego robię system i wszystko hula bezproblemowo. 

Możesz jeszcze coś doradzić bo możliwe że jakaś drobna opcja jest której nie widzę a tyle z tym jest problemu, dosłownie masakra.

Najpierw zrób jak napisałem. Jeżeli nie pomoże wyzerujemy dysk diskpartem (chyba jest nadal w Windows 10).