Brak możliwości zainstalowania Windowsa 8 z USB

W nowym laptopie Lenovo L340, który został zakupiony fabrycznie bez systemu operacyjnego, próbuję zainstalować Windows 8.
Przygotowałem bootowalnego pendrive. Komputer go widzi, nawet wczytuje początkowo co widać na poniższym zrzucie ekranu:

Zrzut ekranu 1

Natomiast kilka sekund po powyższym ekranie, na którym obracają się kropki, wywala następujący komunikat:

Zrzut ekranu 2

Ekran ten pozostaje po kilka sekund po czym laptop restartuje się. Jak to rozwiązać ? Dlaczego nie pojawia się standardowy ekran instalacji Windows 8 ?

W BIOSie wygląda wszystko na OK:

Zrzut ekranu 3
Zrzut ekranu 4

Obraz systemu jest OK, pendrive także. Testowałem również na innym pendrive.
Proszę o podpowiedzi jak ruszyć instalację tego Windows 8 ?

Zrobić pena z W10.

Jeżeli ruszy to masz potwierdzenie, że problemem jest brak pewnie jakichś sterowników w starej 8.

Jeżeli sprawdziłeś, pewnie nie, przed zakupem, to byś wiedział, ze sterowniki lenovo ma np tylko do 10 chyba ) https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-l-series-laptop/l340-15irh-gaming/downloads/driver-list/component?name=Display%20and%20Video%20Graphics

Zostanie Ci więc pewnie tylko przesiadka na W10, i to wyjdzie raczej na zdrowie.

Mnie zastanawia czy ten Pendrive jest przygotowany do instalacji w GPT czy w MBR miałem coś podobnego.Być może jestem w błędzie.

Nie nie jesteś :grinning:

Uszkodzony hardware, obstawiam że ram.
Odpal instalację dychy, jeżeli też się wywali wracaj z tym do sklepu.

Tworzyłem pendrive zarówno w GPT, jak również w ramach MBR i późniejszej zmiany w BIOSie parametru ‘Boot Prioryty’ na wartość ‘Legacy’.
Próbowałem zainstalować Windows 7 i po załadowaniu pierwszego progress baru (pierwszy, wstępny pasek ładowania, który ukazuje się jeszcze przed interfejsem graficznym instalatora) wywala następujący ekran:

Zrzut ekranu 5

Wrócę z pracy to spróbuję puścić instalację Windows 10. Natomiast, zależy mi na Windows 8.

Nie jestem przekonany czy to wina hardware jak wspomina daras28-82 bo domyślnie zainstalowany w laptopie FreeDOS uruchamia się poprawnie. No chyba, że to nie ma związku :confused:

Ja mam Lenowo 330 kupowałem w ub. roku ale z wgranym systemem.Podobny przypadek miałem z innym typem laptopa i robiłem tak;Mam jeszcze z czasów dyskietek program ACRONIS bardzo stary ale zrobiłem płytę boot.i startuję z niej w MBR chociaż są teraz inne programy do podobnej zabawy Dzielę dysk tak jak potrzeba wkładam płytę instalacyjną i do przodu co prawda powiedziawszy po przejściu gdzie zaczyna się instalacja daję usuń wszystko i stwórz nowe bo dziś Microsoft tak miesza,że system 1809 miał inny podział 1909 również inny a teraz 2004 również inny.Jak zrobisz kopię z 2004 to przywracanie np.do wcześniej wymienionych stwarza nie lada problem,ale jak w wojsku powiadali;jak masz głowę itd…

Jak sprawdzisz 10 podaj jeszcze specyfikacje, niektóre procki nie miały oficjalnego wsparcia pod 7, można sprawdzić jak z 8, bo byłyby niezłe jaja, gdyby ja też MS uśmiercił juz. :wink:

Daj sobie z tym systemem spokój!
Laptop ten (Lenovo L340) jest przeznaczony dla Windowsa 10, 64-bit i po co go męczyć “przejściówkami” w rodzaju Win8/8.1?

1 polubienie

Ne pendriva tylko twój dysk instalacyjny masz sformatować diskpartem w stylu MBR albo GPT.
Jak masz instalkę 64bit to musisz dysk sformatować w stylu GPT o ile się nie myle :nauseated_face:

Przecież system wywala się w trakcie instalacji i pokazuje bsod, jakich jeszcze trzeba dowodów?
Odpal instalację dychy, jak się wywali to masz problem sprzętowy.

Właśnie przygotowałem pendrive z Windows 10 i interfejs graficzny instalatora uruchomił się. Nie przeprowadzałem instalacji, ponieważ nie mam licencji na 10. Uruchomiłem jedynie wiersz poleceń i wyświetliłem dysk diskpartem:

Zrzut ekranu

Czy w takim razie nie mam możliwości zainstalować wspomnianego Windowsa 8 (posiadam licencję) ?
Proszę tylko nie piszcie, abym zakupił 10. Moje pytanie jest proste, czy istnieje jakiś sposób na instalację Windows 8 na tym laptopie ?

Tak zdiagnozuj czego brakuje i spróbuj to dograć. Poszukaj na forach, czy ktoś miał podobne problemy, pokombinuj… Może uda się za tydzień, a może za 10 lat. Na poważnie: jak w 2H nie znajdziesz, to zostaw to. :wink:

Ja to tak trochę żartem mówię, ale troszkę skrewiłeś, nie sprawdziłeś przed zakupem, a jak było darmowe upgrade z Windowsa 8 do 10 to tez przespałeś i teraz dziwisz sie, ze zaniedbany system ma problem.

Prawdopodobnie nadal można aktualizować 8 do 10, ale sytuacja prawna jest nie do końca ajsna: pomoc MS twierdzi, że tylko do 2016 r. mozna było, jednak w umowie licencyjnej nie ma takich zastrzeżeń (przynajmniej nie było jak ja patrzyłem ostatnio).

list disk
select disk 0
clean
convert GPT
create partition primary
format quick fs=NTFS label=“Windows 8”
assign letter=“X:”
list volume
exit

Przecież to ta sama licencja, instaluj.

Tutaj to ładnie wyjaśnili:

No właśnie nie, bo pytali o legalność, nie o podstawę prawną tejże.
MS może powoływać się na zapisy “pomocy”, ale faq nie stanowi oficjalnego załącznika do umowy. I o to powinni zapytać, że “podstawa jest umową licencyjna, osoba instalująca nie wyraża więc zgody na dodatkowe zapisy faq, nie ma obowiązku go nawet czytać, z jakiego zapisu umowy wywodzi więc Pani datę 2016 r, która jest granicą legalności”?

I to właśnie jest cały my, tak jak bank aktualizuje regulaminy, informuje nas o tym, taki sam obowiazek ma MS, nie zaś “wprowadzac zapisy umowy w faq”. :wink:

1 polubienie

Dla mnie nie ma tutaj czego interpretować. Jest jasno i wyraźnie napisane, że:

" Aktywacja Windows 10 za pomocą klucza od starszej wersji systemu wykonana po 29 lipca 2016 roku nie jest legalna."

… i co w związku z tym?
Skazujemy pana Sidwke Usera na 40h godzin prac społecznych za złamanie artykułu IT Hardware?
:wink:

Dla mnie wiążące są zapisy umowy zawieranej pomiędzy MS a użytkownikiem. I tylko zapisy tej umowy można interpretować. Jeżeli zawierasz umowę w banku, to obowiązuje ona, nie obietnice/brednie konsultanta…

Także moja stanowisko jest jasne: do czasu wpisania przez MS tej daty do umowy aktualizacji jej przestrzeganie zależy od dobrej woli, nie prawnego zobowiązania względem MS.

Polskie prawo nie przewiduje zawarcia umowy poprzez czytanie wpisów na stronie firmy…

1 polubienie

Zadzwoń na infolinię, na trzech konsultantów każdy powie coś innego.
Jak system się aktywuje to resztę należy mieć w poważaniu.