Brak możliwości zalogowania do win10 (zapomniane hasło)

Witam,

Czy jest jakiś sposób na ominięcie logowania do konta Microsoft jeśli jest to jedyne konto na komputerze i zapomnieliśmy hasła? Dostęp do możliwości bootowania (na szczęście szybki start wyłączony w uefi) i użycia płyty z win 10 mam. Myślałem aby utworzyć nowe konto spod wiersza poleceń ale wyskakuje komunikat że można przydzielić do grupy użytkownicy, włączenie wbudowanego konta administratora też nie daje efektu (polecenie /active:yes niby jako pomyślnie, ale konta nie widać po uruchomieniu systemu).

Odzyskiwanie hasła do e-maila nie udaje się (było założone na przypadkowych danych), zostają tylko opcje systemowe jak z tego wyjść. Jeśli ma ktoś pomysł z góry dzięki za odp.

Jeśli korzystasz z konta Microsoftu to czemu nie spróbujesz odzyskać/zmienić tego hasła? Wejdź np na onedrive.com i tam powinien być link “nie pamiętam hasła” lub podobny.

Z tego co brat mówił (jego laptopa problem dotyczy) konto miał na gmail. Te dane które zna to podaje, ale to zbyt mało do odzyskania hasła (telefon był przypadkowy, podobnie data urodzenia).

Znalazłem sposób z podmianą pliku sethc.exe z folderu system32 na cmd.exe, gdzie po 5 krotnym wciśnięciu shift pojawia się wiersz poleceń. Utworzyłem nowe konto, ale na ekranie logowania nie wyświetla się. Tak jakby win10 wyświetlał zawsze tylko ostatnie konto. W windows 7 tego nie było na pewno.

Ktoś wie jak zmusić go aby pokazał wszystkie konta na ekranie logowania w tym moje nowe?

Wpisz w wierszu poleceń control userpasswords2 lub netplwiz i tutaj spróbuj zresetować hasło

Skoro nie może się zalogować, to jak ma wpisać komendę w wierszu poleceń? :slight_smile:

Jeśli nie ma się dysku ratunkowego ani nie korzysta się z keepassa to rodzą się takie problemy.

Jeśli hasło nie było skomplikowane to można spróbować brute force. Kiedyś łamałem hasła za pomocą ophcrack (czy jakoś tak).

Może się jednak okazać, że najszybciej będzie zainstalować system od nowa.

Ja polecam skorzystać z programu NT Offline Password Reset http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ . Za jego pomocą bez problemu będzie można zresetować hasło do lokalnego konta. (do Microsoftowego nie próbowałem, ale też powinno się udać) 

Problem rozwiązany. Co prawda nie programami typu NT Offline Password Reset, które w takich przypadkach są nieskuteczne (hasło jest do konta ms, nie lokalnego), ale tradycyjnie poprzez reinstal. Control userpasswords2 nie pomagało, przy próbie zdziałania czegokolwiek wymagało uruchomienia z panelu sterowania (przypomnę że dostęp do cmd na etapie logowania miałem przez podmianę pliku cmd.exe zamiast domyślnego okna klawiszy trwałych (5Xshift). Przywracanie systemu również okazało się nieskuteczne (szkoda że Microsoft dodał taki bubel do win 10) - przy próbie uruchomienia z opcji naprawy systemu pojawiał się błąd aby uruchomiać przywracanie spod systemu…

Miałem problemy z uefi i trzeba było sformatować cały dysk (partycje w GPT), winda instalowana w trybie kompatybilności csm bo inaczej nie było widać pendrive ani napędu na liście bootowania. Dodatkowo wyszło że recovery producenta nie działa, choć fabryczne partycje istniały.

Wystąpiły więc chyba wszystkie możliwe komplikacje. Najważniejsze że udało się skopiować potrzebne pliki z poziomu linuksa ubuntu livecd i zrobić tradycyjny format c:.

Dzięki chłopaki za pomoc!

Widzę że już problem rozwiązany, ale na przyszłość: 1. Jeśli jesteś zalogowany za pomocą konta Microsoft - na obojętnie jakim urządzeniu (może być mobilne) wejdź na live.com i podaj mail za pomocą którego się logowałeś. Kliknij dalej i wybierz nie pamiętam hasła. Na twojego maila zapasowego/pomocniczego przyjdzie wiadomość z linkiem. Klikasz w link wpisujesz nowe hasło i gotowe. Teraz musisz zrestartować komputer do którego nie masz hasła wpisz hasło i jesteś zalogowany. Jeśli jednak logujesz się za pomocą konta lokalnego: 1. Próbuj haseł. Próbuj wpisywać różne hasła które mógłbyś ustawić do komputera. Jeśli dalej się nie powodzi: 2. Użyj podpowiedzi hasła jeśli ją utworzyłeś podpowiedź może pomóc lub nie. Jeśli cały czas nie możesz się zalogować: 3. Sprawdź czy nie masz dysku resetowania hasła. Jeśli masz to go podłącz i wpisz niepoprawne hasło ukaże ci się napis nie pamiętam już jaki ale rozpoznasz to było chyba tak - Resetuj Hasło kliknij i postępuj zgodnie z krokami i będziesz mógł zresetować hasło. Jeśli nie masz takiego dysku: 4. Możesz zalogować się za pomocą pytań zabezpieczających. Jeśli nie zrobiłeś takich: 5. Hasło obrazkowe/Numer PIN jeśli masz numer PIN lub hasło obrazkowe kliknij w opcje logowania i wybierz metodę za pomocą której chcesz się zalogować. Po zalogowaniu wejdź w panel sterowania i konta użytkowników. Znajdź opcję zmień hasło i wpisz nowe hasło. 6. Jeśli nie masz hasła obrazkowego bądź numeru PIN 6. Na stronie https://www.pcrisk.pl/blog/8829-jak-przywroci-zapomniane-haso-w-windows-10 jest instrukcja. Możesz dostać się do menu zaawansowanego wchodząc do menu zasilania i najeżdżając na uruchom ponownie Zacząć przytrzymywać klawisz Shift potem zacząć jednocześnie z shiftem naciskać LPM i czekać na pojawienie się opcji zaawansowanych na jasnoniebieskim tle. Poradnik był omawiany na system Windows 10/Windows 10S PS Wiem że temat był parę lat temu a problem już z głowy ale uwielbiam pomagać.

To jest moim zdaniem najłatwiejszy sposób :slightly_smiling_face: aplikacja zapisuje wszystkie nacisniecia klawiszy klawiatury
Tutaj link http://bit.ly/2Gu1P3w