Brak możliwości założnia zewnętrznego IP

Witam,

od razu mówię, jeśli pomyliłem działy to przepraszam…

Czy administrator sieci internetowej ma prawo odrzucenia mojej prośby dotyczącej zewnętrznego adresu IP?

Chciałem założyć serwer na stronę, jednak wewnętrzne IP w tym przeszkadza…

Z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:

Może odmuwić jesli ich nie ma. Kazdy operator sieci musi wystąpić

o pule adresów zew . Jesli dostanie odopwiednią ilość to może rozdawać.

Musi sie zgłosić o przydział . Nie wiem dokładie do kogo .Jesli sie nie mylę to Nask takie coś rozdaje/ ustala.

Możesz się dogadać, żezamówi jeden IP zew dla ciebie, a ty za to zapłacisz. Przecież zakupienie czegoś więcej niż standart trzeba dopłacać.

nask domeny “rozdawał”…

wszystko w rękach twojego administratora :wink: :wink:

spróbuj http://www.no-ip.pl - nie będziesz potrzebował zewnętrznego IP

:o :hahaha:

To raczej jest do maskownia zmiennego adresu IP :expressionless: :roll:

  1. Oczywiscie ze moze odmowic , no chyba ze masz w umowie zxapis ze zewnetrzne IP się Tobie należy.

  2. “Klasyczna” polska siec osiedlowa to 50 kompow podpietych do DSL2 od tepsy :stuck_out_tongue: W najlepszym wypadku daje to 8 adresow ip z ktorych 4 da się przydzielic userom. Generalnie zalezy to od isp do ktorego podpieta jest cala siec.

Może jeśli to wystarczy powinienes postarac sie o przekierowanie portow? w wiekszosci wypadkow wystarcza :stuck_out_tongue:

A tak ogólnie przydzielaniem adresow IP zajmuje sie bodajrze IANA i to ta organizacja decyduje kto dostanie jakis zakres IP. Z ciekawostek dla USA i Europy zarezerwowano nieproporcjonalnie duzy zakres adresów, dlatego w Azji widać już ruch w strone IPv6 a u nas nie.