Brak możliwości zapisu danych do bazy - baza nie chce się powiększyć

Witajcie. Otóz spotkałem problem an swojej drodze i w przypadku chęci jakiegokolwiek zapisu do bayz danych dostaje komunikat mowiąy o braku miejsca:

Could not allocate space for object XXX in database 'YYYY because the ‘PRIMARY’ filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Sprawdziłem podstawowe rzeczy. Miejsca na dysku jest pod dostatkiem, sama baza od dawien dawna ustawiona jets na opcję “Autogrowth”, z przyrostem stałym (nie %), zarówno dla pliku bazy jak i LOGa. Oba pliki nie mają ograniczonego rozmiaru (ustawione są na Unlimited).

Poszedłem o krok dalej i postanowiłem “powymuszać” zapis i spojrzeć co widnieje dalej. Dalej znalazłem taki komunikat donośnie pliku bazy danych:

Autogrow of file ‘XXXX’ in database ‘YYYY’ was cancelled by user or timed out after ZZZ milliseconds. Use ALTER DATABASE to set a smaller FILEGROWTH value for this file or to explicitly set a new file size.

Sprawdziłem zajętośc miejsca poprzez sp_spaceused i w bazie rzekomo zostało bardzo mało miejsca (okolo 2MB). Próbowałem shrinkować bazę i loga ( i tak był pusty), ale niewiele to pomogło. Zwiększyłem plik bazy ręcznie i miejsce powstało, mam nadzieję, że to pomoże.

Ma ktoś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić, o ile to nie zadziała? Jakieś sugestie dlaczego baza automatyzmie się nie powiększyła?

Jaki silnik DB i jaka wielkość bazy?

Fakt, zapomniałem napisać. Baza MSSQL w wersji 2014, lecz ograniczenie rozmiaru odpada, gdyż SQL w wersji Standard. Nie jestem pewien, ale wtedy również nie zwiększyłbym jej “ręcznie”, mam rację?