Brak możliwości zbootowania czegokolwiek na Linux Mint

Witam

Niedawno za namową kolegi zbootowałem z Pendrive Linux Mint 17 “Sarah” (Mate 64bit)

Z ciekawości zainstalowałem go zaznaczając opcję by całkowicie usunąć inne systemy (Win 10 64bit)

No i po paru dniach postanowiłem go usunąć. Nagrałem plik iso Win10 na innym komputerze na USB, wsadzam do laptopa z Mintem,

potem BIOS, bootuje i… nic. Pare sekund znaczka podłogi (_) i pokazuje się to logo minta. Nie reaguje na Recovery mode, ani na inne pendrive’y.

Laptop, Samsung RC530.

 

Zaznaczam że jestem kompletnym świeżakiem w tych sprawach, za pomoc dziękuję.

Możliwe że nośnik z Windows 10 jest źle nagrany.

Spróbuj na innym komputerze czy prawidłowo się bootuje.

 

Ps.: Nie powinieneś napisać tego tematu w dziale z Windows 10?

W końcu to z tym systemem masz problem.

Instalowałem identyczny plik iso wcześniej, więc wątpie że wadliwo działa. Próbowałem USB 3.0 Pendrive Goodrama 16gb a nawet terabajtowego przenośnego dysku samsunga, nic nie chciało ruszyć.

 

Co do problemu o Windows 10, nie dopisałem całkowicie. Jest to RC530 laptop z 2012 roku, miał wgrany system Win 7 64 bit Home Premium, i płyta oryginalna dołączona przez Samsunga nie chciała się zbootować, podobnie z opcją recovery która pojawia się razem z logiem Samsunga przy włączeniu. Popika sobie znaczek podłogi na ekranie i znowu ten wiersz poleceń i Logo Minta…

Przenoszę do działu Windows 10, to nie problem Minta…

jeśli masz UEFI to zapewne musiałeś przełączyć w Legacy mode żeby zainstalować minta. Sprawdź czy usb z windows 10 nie jest “zrobione” pod efi, jeśli tak to przełącz w UEFI(bios) na boot uefi only

oggi21 - dzięki. Po znalezieniu opcji z nazwą UEFI w nazwie i ustawieniu na ON, dołączona przez Samsung płyta z Win 7 zadziałała. Obecnie się instaluje, sformatowałw tego głupiego Minta. Jeszcze raz dzięki!

Nie reaguje na recovery. Bo pewnie skasowałeś z dysku partycję revovery. Z tej płyty już Windowsa nie wygrasz. Musisz załatwić sobie płytę z pełną wersją Windowsa

Problem może być inny, sam się z nim kilkakrotnie spotkałem.

Przy probie postawienia Windowsa wywalało na czarnym ekranie “grub error…”

Jedyna opcja to podłączenie dysku pod inny komputer z Windowsem i całkowite wyczyszczenie dysku z utworzeniem nowej partycji NTFS.

Nie pamiętam czy w tym konkretnie przypadku ale chyba potrzebne było jakieś zaawansowańsze narzędzie niż systemowe.

To chyba dawało radę http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Level-Format-Tool,Program,Windows,26933.html

Nie doczytałem wcześniej że ruszyło…