Brak możliwości zmiany jasności ekranu

Cześć,

mam następujący problem: Mam nowego (2 miesiące) laptopa Lenovo Y510p, z kartą GeForce GT 755M. Od początku chodziło wszystko dobrze tzn. ustawiłem plan zasilania na najlepszą wydajność. Przy podłączonym kablu jasność ekranu miała być 100%, przy pracy na baterii - 50%. Wszystko działało, np jak odłączyłem kabel to ekran się ściemniał, jak podłączyłem - rozjaśniał. Teraz jednak cały czas jest przyciemniony, zmieniłem już wszystkie ustawienia w Panelu Sterowania i ustawieniach karty graficznej i takim specjalnym programiku Lenovo, wszędzie jest ustawiona jasność na maxa i maksymalna wydajność, ale nic to nie zmienia. Tak w ogóle, to wcale już nie mogę manipulować jasnością, nie mogę ani przyciemnić ani rozjaśniać.

 

To może być wina sprzętu i dawać na gwarancję?? Czy jeszcze macie jakieś pomysły?

FN+F ileś albo przycisk odpowiadający za rozjaśnianie. Musisz mieś taki.

Niestety, nie działa ten sposób również… A tak na marginesie, żeby nie zakładać nowego wątku: Po odpaleniu Windowsa 8.1 i włączeniu Google Chrome, po 5 sekundach włącza się on ponownie (przy załadowaniu antywirusa). Czyli jednym kliknięciem Chrome włącza się dwa razy. Można ew. poczekać aż się antywirus załaduje i wtedy odpalić Chrome’a i włącza się już normalnie. A tak to muszę robić tak: włączam Chrome’a i od razu go wyłączam, czekam aż się załaduje Antywirus i Chrome magicznie odpala się sam :D:D Antywirus to NOD32