Brak możliwości zmiany pulpitu

Witam. Mam bardzo nietypowy problem, mianowicie-nie mogę zmienić tła pulpitu. Poprostu mam ikonki itp. ,lecz pod nimi jest niebieskie tło. Umie mi ktoś pomóc? Żadne błędy nie pojawiają się, tak jak czytałem poprostu na Google.

Ps. Mam Xp\ka

Wiecie o co chodzi?

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

czy o to chodziło?

:slight_smile:

Niestety, nic z tych wymienionych nie dziala;/ I tutaj nowość-jak robie off komputera, w oknie gdzie powinno byc niebieskie-jak gasnie pulpit-jest moja tapeta … Czy umie mi ktoś pomoc?

Edit/ Z tym sposobem 4 chyba trafionym, nie mam zadnego z wymienionych wyzej

czy wchodząc do właściwości ekranu >> pulpit >> masz aktywną tabelkę zmiany tła

:slight_smile: