Brak możliwości zmiany tapety

Witam

kolejna telenowela autorstwa “imb00001.exe”

sam doszedłem co z tą cholerną tapetą ale jest TO - “System windows nie może odnaleźc pliku C:Program filescommon filesmicrosoft sharedweb foldersibm00001.exe. Upewnij sie ze wpisana nazwa jest poprawna i sprobuj ponownie”

przy każdym starcie ten komunikacik + zamulanie kompa przy uruchamianiu

mądra głowa jakas powie mi , dosć prosto :] co zrobić aby było lepiej??

i jeszce log z hijackthis

z góry dzięki

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte. Dodatkowo O15 może będzie stawiać opór więc ściągnij KillTrusted 0.7

  4. Skasować z dysku pliki, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Skanery do wyboru

  6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Okej , zrobiłem jak kazałeś usunąłem te czerwone ale tego -->

C:\WINDOWS\System32\scrovfpo.exe w trybie awaryjnym tam gdzie powinien być nie znalazłem, komp uruchamia sie normalnie, nie wysyakuje okienko z wybierz użytkownika komunikat zniknął, z tą tapetą jest tylko jeszcze jeden głupi wsumie problem.

gdy wchodze w te właściwość i wybieram styl pulpity “WindowsXP” żeby ładnie było, robi sie wszystko ok, klikam zastosuj i wychodze -->normalka, wyłączam ,włączam kompa i jest znowu jakiś inny brzydki styl który komp sobie wybrał :/, może to głupie ale wqrwia mnie to , te paski narzędzi ikony i pulpit jest inny, taka komputerowa samowolka…

Zamieszczam Log po usunięcia poprzedniego badziewia

powtórz instrukcję :slight_smile:

Zmień tytuł tematu na konkretny

to wygląda tak , chce ustawić kompozycje pulpitu ( czli tapetę i ramki co sa wokół okienek : standardowo na pulpicie jest Idylla no i takie ładne niebieskie ramki windowsa - to jest norma), klikam prawym klawiszem–> właściwości–>kompozycje z listy kompozycji wybieram Windows Xp czyli te standardowe, klikam zastosuj i wychodze z tego , potem robie cokolwiek na kompie i go najzwyczajniej w świecie wyłączam.

Potem normalnie włączam komp ładuje system , wszystko się włącza i bach na ekranie inna tapeta, inne ramki wokół

nowo otawrtych okien , czyli komp mi to sam podmienia ale nie wiem czemu,

Zrób to, o co prosi Gutek2222 :slight_smile:

Naciśnij niżej guziczek:

icon_edit.gif

I wpisz normalny temat, mówiący o problemie

temat napisany już porpawnie więc ponawiam pytanie

to wygląda tak , chce ustawić kompozycje pulpitu ( czli tapetę i ramki co sa wokół okienek : standardowo na pulpicie jest Idylla no i takie ładne niebieskie ramki windowsa - to jest norma), klikam prawym klawiszem–> właściwości–>kompozycje z listy kompozycji wybieram Windows Xp czyli te standardowe, klikam zastosuj i wychodze z tego , potem robie cokolwiek na kompie i go najzwyczajniej w świecie wyłączam.

Potem normalnie włączam komp ładuje system , wszystko się włącza i bach na ekranie inna tapeta, inne ramki wokół

nowo otawrtych okien , czyli komp mi to sam podmienia ale nie wiem czemu,

Zrób tak, użyj KillTrusted 0.7 i usuń wpisy hijackiem a plik ręcznie:

otwórz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Po tym, jeśli jeszcze nie zadziała, proszę się upewnić iż jest:

Prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Pulpit >>> Dostosuj Pulpit >>> Sieć Web >>> odznaczona opcja Blokuj elementy pulpitu

Kontrolnie daj logi z HJT i Silenta, jeszcze raz jak założysz 2 temat to ostrzeżenie dostaniesz.

link do tego programu nie działa i nie zbaradzo nie wiem co z nim zrobić (?), a tego pliku na dysku znaleźć nie moge ( nie robiłem tkich rzeczy i ciemny jestem :smiley: )

Chodzi Ci o link do KilTrusted ? Jeżeli tak to on działa.

Kliknij na niego lewym klawiszem myszki i czekaj aż pojawi się okienko w którym będzie pytać o to czy go pobrać (oczywiście się zgadzasz i pobierasz).

Napewno robisz to w awaryjnym ? Na partycji C jest jeżeli go nie skasowałeś wcześniej.

Poprostu wchodzisz do awaryjnego, szukasz pliku, jeżeli jest usuwasz. Potem robisz resztę co jest w instrukcji. I wracasz do normalnego trybu i robisz nowe logi i do kontroli na forum.

A więc , link działa i się ściąga ten programik w ciągu 1 sek… i są błędy przy rozpakowywaniu i oczywiście nie dziła ale to mniejszy problem po zastosowaniu sie do waszych porad zrobiłem wszystko i nic…

tzn. tapeta wporządku , moge ustawić sobie jaką chce i gdzie chce ale komp nadal podmienia te cholerne ramki wokół okien i cały styl graficzny Windowsa Xp =>na winde 98 !!

Spróbuj ściągnąć jeszcze raz.

Potem daj nowe logi to zobaczy się co i jak ;]