Brak możliwośći zwiększenia partycji Recovery

Witam wszystkich!

poom, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji “Edytuj”, później "Użyj pełnego edytora, popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Komunikat o braku wielkości  0.1 GB. Mogą być np. takie opcje. Wielkość partycji na którą chcesz zainstalować jest za mała o conajmniej wielkośc z komunikatu. Albo po zmianach jakich dokonałeś w partycjach np. z likwidowałeś małą partycję o wielkości 100 MB którą  Windows 7 w konfiguracji partycji tą partycję tworzy jako partycja rozruchowa. Nie musi być ta mała partycja ale jak tak zainstalował system że ona się utowrzyła taką miałeś przed zmianami i ją z likwidowaleś to prawdopodobnie o nią się upomina instalator recovery.

Podaj, czy istniejący system w ogóle się uruchamia, czy też jest uszkodzony? Jeśli tak, to przedstaw obrazek systemowego Zarządzania dyskami.

Aktualny system jest pobrany z internetu (testowy) został zainstalowany na potrzeby naprawy tej partycji recovery , dołączam obrazek zarządzania dyskamipost-248110-0-44358400-1386674481_thumb.

Jakie konkretnie te operacje były na partycjach. Przy zmianach partycji zaleca się robić defragmentację i sprawdzanie dysku na błędy check disk. Bez wyżej wymienionych zabiegów operacje na partycjach zwiększają ryzyko że np. część danych zniknie albo zostaną uszkodzone. Nie można wykluczyć też problemów z poszczególnymi partycjami po zabiegach.

Nie za bardzo widać, jaki rozmiar ma partycja ACER, ale wygląda na to, że zostały po niej “szczątki”!? Tak, czy inaczej, w tej sytuacji płyta nr.1 (pierwsza z tych płyt Recovery) powinna Ci się dać normalnie _ zbootować _. Następnie trzeba wybrać język polski i dalej powinno się ukazać okno wyboru m.in. z pozycją “Przywróć system… do ustawień fabrycznych” (pierwsza z góry). Potem “Dalej” i co się dzieje od tego momentu, podaj tutaj.

Tak dokładnie robię jak wskazane u góry:

1.Włożnie pierwszej płyty Recovery

2.Wybór języka

3.Potem wybieram pierwszą opcję z czterech czyli (Przywróć system operacyjny do ustawień fabrycznych)

4.Potem dalej i dalej

5.I wyskamkuje następujący komunikat : "Na dysku jest zbyt mało powierzchni na pliki tymczasowe wymagane do tej operacji "

 

zostały tamte “stare partycje” usuniete i sformatowane ipostawione nowe :

dwie partycje potem po błędach stworzyłem 3 ale cały czas nic i znów dwie mysłałem że partycja na recovery się powiększy .

Ogólnie chciałem zrobić trzy partycje usuwając dwie do tego dzielenia użyłem windowsa 7 (nie recovery, gdyż nie jest to możliwe)

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Trzeba zwiększyć obszar partycji C przy pomocy zewnętrznego programu do partycjonowania, np.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html aby zmieścić to, co masz zapisane na tych czterech płytach Recovery, i aby system miał dostatecznie dużo miejsca (właśnie na pliki tymczasowe) do wykonania tej operacji.

PS. Przy poprzednich operacjach najwyraźniej bezpowrotnie “wyczyściłeś” oryginalną partycję Recovery. Po prostu, nie ma jej! Przechowuj te płyty Recovery jak skarb, bo to jedyny oryginał!

Dziękuje bardzo za zainteresowanie moim postem oraz udzieleniem rad, rozwiązałem owy problem dałem jakoś rady sam do końca niewiem jak :smiley: (tym programem EASEUS Partition Master 9.3.0 Home Edition), ale partycje na nowo zrobione i partycja 0.1 GB jest zwiększona, dłuższa nieobecność na forum spowodowana brakiem dostępu do internetu