Brak napędów w Mój komputer

(system) #1

Witam!

Mój problem polega na tym, że w 'Moim komputerze' nie wyświetlają mi się ikony napędów.

Patrzyłam już na Menadżerze Urządzeń i tam też nie ma napędów.

Co zrobić?

(M Zganiacz) #2

Sprawdź czy w biosie widzi napędy.

Jeśli nie to zobacz czy są dobrze podczepione - taśmy, zworki

(Itq5) #3

Nie podałęs co zrobiłeś ani jaki masz komputer.. Powiem tylko, że ja u siebie w laptopie odinstalowałem kilka smieci toshiby i okazało się że odinstalowałem jakis program od DVD i niemogłem z płyt kożysztac a jako, że niewiedzialem który to musiałem revocery robić.. więc format niezaszkodzi.. O ile to naped ci nie wysiadł

Upewnij sie, że kable dziaaja prawidłowo i wtedy kabinuj dalej

(Goodprogram) #4

jest jakiś program do ukrywania napędów. może bawiłeś sie ostatnio takim programem

(system) #5

Wszystko jest dobrze poprzyłączane.

Nie instalowałam żadnych takich programów.

Możesz mniej więcej powiedzieć mi jak to zrobić? :oops:

(Piotr P.) #6

Uruchom edytor rejestru i przejdz do klucza:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

i usun wartosci NoViewOnDrive oraz NoDrives

lub GPO

(system) #7

Usunęłam te wartości i nadal nie widzę napędów :confused:

(Jag1661) #8

Tu masz link do narzędzia Microsoftu

http://microsoft.com/downloads/details. ... laylang=en

Uwaga - wymaga sprawdzenia legalności systemu :wink:

(system) #9

Problem znowu się pojawił !!

(system) #10

http://www.idg.pl/porada/97555.html przeczytaj może ci pomoże , albo przywracanie systemu do dnia w którym było wszystko ok.

program ten można pobrać stąd bez sprawdzania legalności systemu

http://telechargement.zebulon.fr/autopl ... tofix.html

klikamy na : TELECHARGER i zacznie się pobieranie

(system) #11

Robiłam i nadal nic nie pomogło...

też nie pomogło...

macie jeszcze jakiś sposób?

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 20:26

Przywracałam system i to też nie pomogło! :frowning:

(Anonymous Dreams) #12

Wejdź do menadżera urządzeń i usuń napędy. jeśli są właściwie podłączone system po restarcie je wykryje i sam zainstaluje na nowo.

(system) #13

w ogóle ich tam nie ma :?

(Mail) #14

vanyla sprawdź w BIOSie.

Kiedy włączysz komputer, ujrzysz splasha. Bij wtedy przycisk DELETE, jak Ci się pokaże niebieski ekran to poszukaj tam w ustawieniach o CD/DVD.

8)

(P Sionkowski) #15

witaj, miałem podobny problem, wszystkiemu winne były sterowniki raid, jeżeli przez pomyłkę zostały usunięte lub może wyłączono autoładowanie się tychże sterowników w autostarcie to trzeba je ponownie włączyć lub zainstalować. Spróbuj podpiąć napęd optyczny jako slave pod taśmę do której jest podpięty dysk twardy i zobacz czy to coś dało. Czy napędy "zniknęły" w trakcie użytkowania windows, czy nie widać ich od razu po instalacji??

(system) #16

Nadal bez zmian, chyba będzie potrzebny format... :confused: Mam pytanie jest tutaj gdzies tamat jak dobrze sformatować komputer? :x

(gr5) #17

(system) #18

Mam pytanie, bo chciałam sformatować komputer, ale jak to zrobić kiedy w biosie nie widzi napędów, no i w moim komputerze też ich nie wykrywa? :confused:

(Feelek3) #19

zmień taśmy na nowe, aktualizuj bios, sprawdź czy napędy mają zasilanie(naciśnij na ich przyciski, jeżeli taca się wysunie tzn że mają, wtedy jest problem z połączeniem między płytą główną a napędem.) Jeśli nie mają, może to być padnięty napęd lub zasilacz się sypie, jeśli jest zasilanie, zmień taśmie łączącą Płytą główną z napędami na nową (często się sypia z starości) najlepiej na 80 żyłkową.