Brak napędu DVD

Witam. Mam problem ponieważ potrzebowałam laptop na już i okazało się że po włożeniu płyty z testami na prawo jazdy napęd zniknął z mojego komputera. Szukałam w sterownikach i wogole nie ma nic o napędach nawet w ukrytych. Próbowałam już w rejestrze zmieniać i nic to nie dało. Szukanie problemów ze sprzętem też nic nie wykryło. Już.mi ręce opadają. Laptop Samsung model np355e5c-a04pl windows 8 . Dodam że bardzo długi czas nie miałam styczności z laptopami i systemem Windows tak więc dużo zapomniałam co i jak. Do biosa próbowałam wejść przez fn f12 ale za dużo opcji w nim nie ma a z tego co pamiętam powinno być więcej nie wiem dlaczego.

Witam a co się kryje w kategorii inne urządzenia, pokaż też zarządzanie dyskami :slight_smile:

Kobieta. trzeba podejść inaczej.
Tak na początek. Zrzuty ekranu to klawisz taki z win + Scrn. Po prawej u góry na klawiaturze.
Trzeba to razem nacisnąć.

Wiem jak się robi zrzut ekranu tak na marginesie :grin: post nie jest pisany na laptopie tylko telefonie dlatego takie zdjęcie.Problem jednak rozwiązał się sam. Zrobiłam windows update i uruchomiłam ponownie laptop i zadziałało Ale i tak zastanawia mnie dlaczego tak się stało. Ważne że naprawione :grin: dziękuję za odpowiedzi

Problemy nie rozwiązują się same. :slight_smile:

Myślę że właśnie update pomogło

Windows jest pełen niespodzianek/

A jednak nic z tego. Program się instalował nagle przerwało i wyskoczył napis że prawdopodobnie brak miejsca na dysku twardym ( komputer jest pusty ) i znowu w menadżerze dysków CD nie wyświetla znajdują się w ukrytych dodatkowo nie mogę wyjąć płyty

To tak. Guzik od zasilania. przytrzymaj długo/ . Potem komputer się wyłączy.m
Następnie

i w tym miejscu kolega usnął :stuck_out_tongue_winking_eye:

https://www.youtube.com/watch?v=juht5be-JYg

Pobierz wersję portable DVD Drive Repair https://www.rizonesoft.com/downloads/dvd-drive-repair/
i zastosuj ją.

Nie usnął, towarzystwo przyszło. Niektórzy mają kolegów.
Laptop był do zrobienia/zarobienia