Brak napędu w laptopie - instalacja z płyty?

Notebook, którego niedawno nabyłem nie jest wyposażony w napęd optyczny. W związku z tym chciałbym zapytać się Was o radę: w jaki sposób najlepiej instalować cokolwiek, co posiada się na płycie? Próbowałem udostępniania napędu poprzez LAN, jednak mam problemy z odpowiednią konfiguracją (PC jest na win XP, a laptop na win 8 ) - z PC mogę wejść do zawartości laptopa, ale z laptopa nie widzę zawartości PC… Poza tym nie jestem pewien czy rozwiąże to problem, ponieważ do tej pory zdążyłem zrobić obraz płyty (*.iso) i zainstalować grę na laptopie. Wszystko szło dość gładko do chwili pierwszej próby odpalenia gry, kiedy to otrzymałem komunikat, żebym włożył płytę do prawdziwego napędu, a nie korzystał z napędu wirtualnego (no tak, jakbym tylko mógł ;)). Co najlepsze - autoryzowałem przez internet, ale bez płyty w napędzie nic z tego. Czy tworząc gry nie przewidzieli takiej sytuacji? Nie sądzę - musi być jakieś rozwiązanie. Póki co łatwiej jest to zcrackować, niż główkować się nad “legalnym uruchomieniem” gry.

Z góry dziękuję za pomoc.

@obraz płyty tworzyłem przy pomocy programu UltraISO.

krowasc , łatwiej jest przeczytac problem a potem dodawac odpowiedź … tylko nie na temat …

Z najłatwiejszych opcji:

możesz kupic napęd pod USB - koszt ok 150 zł wzwyż :?

możesz kupic adapter taki sam jak do dysków i podłączyc pod usb normalny napęd - koszt ok 25 zł …

albo czekac na mądrzejszego, który poradzi sobie z Twoim połączeniem między XP a Win8 :wink:

Może dodam że nie mam routera, a jego rolę pełni PC. Komputery są połączone kablem bezpośrednio ze sobą.

Drugą opcją jest połączenie dwóch laptopów bezprzewodowo (xp i win 8 ) za pomocą programu connectify.

Jednak bardziej skłaniałbym się ku rozwiązaniu z obrazem dysku - tylko w taki sposób, aby aplikacja nie mogła rozpoznać czy jest to napęd fizyczny czy wirtualny (o ile jest to możliwe). Do tej pory używałem wbudowanego w win 8 czytnika plików .iso (po dwukliku na obraz sam montował go jako napęd wirtualny).