Brak napisów w grze na Steam'ie


(Hotfils3) #1

Zwracam się do was z prośbą o pomoc! Problem jest następujący :

Włączam gre przykładowo Team Fortress 2 i uruchamiam zakładkę opcje. W okienku nie ma żadnych napisów !!

Normalnie w grze wszytsko jest ok , ale jak gra zaczyna się odnościć do okienek steama to jest że tak powiem **** i nic więcej ... :frowning:

Próbowałem reinstalować, instalować czcionki, pobierać i instalować czcionki i nic :frowning:

BARDZO PROSZE O POMOC !!


(Agatonster) #2


(jas_fasola) #3

Instalowanie czcionek nic ci nie da. Na początek reinstalacja sterowników do grafiki ( w ogóle jaką masz?) , Direct X mimo że ma się Vistę czy 7 zawsze należy zaktualizować poza tym normalna instalacja dodaje niektóre biblioteki z 9 co dziwne że ich nie ma w systemie. Co do TF2 właśnie oparty engine HL2 który bazuje na DX9. Bo rozumiem że STEAM ci się aktualizuje samoczynnie. No i zawsze może być uszkodzona któraś z komórek pamięci w grafie no a wtedy to już sprzęt.


(Hotfils3) #4

Karta graficzna : AtiRadeon 4800HD . Mam nadzieję że to nie sprzęt, bo raczej nowego przez dłuższy czas nie kupie ... Mam nowego Win7 z DirectX11 . Moge sprawdzić sterowniki karty graficznej bo są z 2006 roku z płyty.

-- Dodane 13.10.2011 (Cz) 19:57 --

Dodam jeszcze odrazu że jak zainstalowałem CS 1.6 to było to samo :frowning:

-- Dodane 13.10.2011 (Cz) 20:44 --

Ech ... Zainstalowałem DirectX najnowszy i nic. Potem DirectX9 Redistributable i nic. potem driver do karty graficznej i nic. Na końcu sprawdziłem przez menadżer zadań sterowniki grafiki i się okazało że zainstalowałem akurat ten najnowszy i że nie ma nowszych jeszcze. Kiedyś też zrobiłem reinstala Steama a potem reinstala steama i TF2 i NIC. Jeszcze się na końcu okaże że nić się nie da zrobić i że sprawe załatwi tylko nowy sprzęt :frowning: . Może mógłbyś mi podać coś w stylu Update'a do jednego i deugiego (steam'a i Team fortress 2) ? I czy w ogóle się tak da ? Steam mi się jakbyco niedawno update'ował i też nic. Błąd ten występował od samego początku i naprawde już sam nie wiem co mam robić :(:(:(:(:frowning:


(X Zdzislawx) #5
  1. Zreinstaluj całego steam ze wszystkim

  2. Wejdź w uruchom wpisz dxdiag i podaj dokładnie karte graf (to chyba zakładka ekran i wtedy podam sterowniki bo te aktualizacje przez menadżera to wydaje mi się, że nic nie dają)

  3. Jaki masz ststem? jeśl 32-bitowy to zassij i zainstaluj to http://www.microsoft.com/download/en/de ... en&id=3387 później http://www.microsoft.com/download/en/de ... g=en&id=29 następnie http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=5582

  4. Jeszcze się coś zobaczy, spróbuj pobrać tego dx-a http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro ... 12667.html

-- Dodane 13.10.2011 (Cz) 23:01 --

Zanim to zrobisz obczaj to http://www.cdprojekt.pl/board/topic/993 ... napisow/s1 oraz to http://www.cdprojekt.pl/board/topic/993 ... ak_napisow


(Hotfils3) #6

System 32-bit. A jak coś jeszcze byś chciał wiedzieć to napisz :wink:

-- Dodane 14.10.2011 (Pt) 12:25 --

Urządzenie :

Nazwa: ATI Radeon HD 4800 Series

Producent: Advacent Micro Devices, Inc.

Typ mikroukładu: ATI display adapter (0x9942)

Typ konwertera DAC: Internal DAC(400MHz)

Przybliżona całkowita ilość pamięci: 1786 MB

Bieżący tryb ekranu: 1680 x 1050 (32 bit) (59Hz)

Monitor: Rodzajowy monitor PnP

Sterowniki :

Główny sterownik: aticfx32.dll

Wersja: 8.892.0.0

Data: 2001-09-08 19:34:10

Podpisane przez WHQL: Tak

Wersja DDI: 10.1

Model sterownika: WDDM 1.1

Parametry komputera:

karta graficzna: (powyżej) z procesorem 1GHz i pamięciom też 1GHz

Pamięć RAM: 2GB

Procesor: 2,60GHz trzyrdzeniowy AMD (7,80GHz)


To jest tak ogółem żeby było info. :slight_smile:


(X Zdzislawx) #7

Wiem, że seria HD 4800 ale tam powinno być chyba coś jeszcze np. 4850 itp. I spróbuj zrobić to co napisałem wyżej i zobaczyć te inne linki z tym problemem


(Hotfils3) #8

Przepisałem eszystko co tam było oprucz funkcji directX bo one są wszystkie włączone :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Mam nadzieje że jest jeszcze jakieś wyjście ponieważ: Zrobiłem reinstala steama, TF2, CS 1.6. Przeczytałem to co napisałeś o tym królu lwie czy czymś i ściągnąłem te rzeczy co podałeś linki i jest kurde dalej źle :-x :!:

-- Dodane 14.10.2011 (Pt) 16:17 --

Nic więcej tam nie ma ...


(X Zdzislawx) #9

Co przepisałeś? Co jest wyłączone? #-o

-- Dodane 14.10.2011 (Pt) 21:52 --

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx pobierz te sterowniki (rodzaj desktop i dalej sobie poradzisz)


(Hotfils3) #10

Niezbyt dobra wiadomość ... Właśnie z tej strony którą mi podałeś ściągałem wcześniej sterownik :frowning: . Jak za złość pobrałem znowu i tak samo oczywiście ](*,) . Przepisałem te rzeczy o które się pytałeś z dxdiag (zakładka ekran) i !!


(X Zdzislawx) #11

Ja też :confused: Spróbuj pokombinować z rozdzielczością i grafiką w ogóle w grze oraz kliknij prawym na grę i daj aktualizuj... PS: włączasz grę przez bibliotekę w okienku steam? czy jak?


(Hotfils3) #12

Przepraszam że nie odpisywałem długo ale miałem awarie systemu i dopiero teraz jest ok ... TF2 otwieram skrótem a aktualizacje robiłem przed chwilą.


(X Zdzislawx) #13

To spróbuj otworzyć 1. Z folderu steam 2. z biblioteki gier (w okienku steam)


(Hotfils3) #14

Wykonałem obydwa polecenia z 10 razy każde i dalej nic ... Ja jak się będę rozglądał za większym RAM'em to przy okazji może się zapytam specjalistów jak mogą się objawiać usterki pamięci na karcie graficznej czy jak to tam się nazywało ... Jak masz jeszcze jakieś pomysły to oczywiście pisz :wink: a jak nie to nie wiem ... :frowning: :? :idea: :!: :frowning: :frowning: :o


(X Zdzislawx) #15

To się nazywa artefakt :stuck_out_tongue:

Może jednak coś ze sterownikami... Zainstaluj te z płyty jeśli masz...


(Hotfils3) #16

Śmieszna nazwa :smiley: Tak mam stare sterowniki i robiłem wszystko co się dało z kartą graficzną pod względem czyszczenia, diagnozowania i sprawdzania itd. itp. Muszę powiedzieć że zrobiłem tyle rzeczy które świadczą o tych artefaktach że nawet udało mi się dojść do miernika, wyjętej karty graficznej, wylutowanego scalaka pamięci i z zasilacza mierzenia każdej stópki :smiley: Doszedłem do wniosku iż artefakt nie może być skutkiem (chyba że coś przeoczyłem) :slight_smile: I pozostaje pare rozwiązań ale ja znam tylko 2 ... 1. Reinstalka systemu. 2. Chodzenie po necie po sterowniki, wspomagacze, jakieś :wink: przyśpieszacze :wink: itp. Mam nadzieje że znajdę to coś w czym problem BO : Sterowniki graficzne z płyty są do XP bo właśnie jego kupowałem z komputerem i wątpie żeby zadziałało a nie chce bałaganu i nerwów ...

Pozdrawiam dalej prosząc wszystkich o pomoc :frowning:

-- Dodane 05.05.2012 (So) 17:27 --

Temat rozwiązany !!