Brak napisów w WMP

(Wimar Gdansk) #1

WMP 11 nie pokazuje mi napisy?

Dwa dni temu robiłem ‘czystkę’, w kompie i przywróciłem ustawienia prawie z dwóch miesięcy temu.

Komp chodzi teraz dobrze, ale nie wyświetla mi napisów.

Poprzednio miałem uruchomiane napisy automatycznie.

Może ktoś podpowie jak to zrobić, aby znów WMP uruchamiał napisy automatycznie.

(Barteek) #2

Ściągnij sobie kodeki K-lite, bo chyba sam program WMP nie ma możliwości włączenia napisów w filmach. Ja mam zainstalowane te kodeki i mogę oglądać filmy z napisami w WMP11

(Wimar Gdansk) #3

Rzecz w tym, że właśnie K-Lite Mega Pack wywaliłem!

Istniało podejrzenie (doradzili mi znajomi), ze K-Lite może być przyczyną problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem płyt DVD w mojej nagrywarce DVD!

Może jakieś inne rozwiązanie, aby napisy pojawiały się automatycznie.

(Marcin E Pc) #4

Ściągnij divXG400

(FXJ) #5

Pozwól że tych twoich wspaniałych kolegów wyśmieję :badgrin: to naprawdę śmieszne, niema za bardzo takiej możliwości, ponieważ kodeki nie wpływają na inne programy poza odtwarzaczami audio, video [-X

http://www.free-codecs.com/download/K_L ... c_Pack.htm

(Barteek) #6

Zgadzam się z kolegą FXJ. To jest poprostu bajka :mrgreen: Mam zainstalowane te kodeki i nie mam żadnych problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem płyt DVD :stuck_out_tongue: Wszystko działa bez problemu :slight_smile:

(Wimar Gdansk) #7

Nie będę polemizował na temat programu K-Lite. Są rożne opinie i te bardzo skrajne.

W każdym bądź razie przeanalizowaliśmy z kumplami, co mogło być przyczyna problemów z nagrywarką. Co ja ostatnio pakowałem w kompie itd.

No i przypomniałem sobie, ze updatowalem K-Lite. Ja podczas czyszczenia kompa również cofnąłem ustawienia, może jakieś inne świństwo mi wyrzucił. A nagrywarka mi ożyła i chodzi dobrze.

Tak, co w myśl zasady – jeśli chodzi dobrze to nie ruszaj! Nie będę nic pakował, co może budzić jakiekolwiek moje zastrzeżenia.

Chodziło mi o to, ze w WMP 11 jest opcja – Odtwarzaj napisy!

A ona nie działa u mnie. Sądziłem, ze to prosta sprawa i trzeba cos tam odhaczyć w programie lub pobrać do WMP z jego serwera.

Jeżeli nie – to mi wystarczy inny program, jaki mam w kompie do odtwarzania filmów z napisami.

(Barteek) #8

Ta opcja jest chyba dostępna tylko dla filmów DVD, na DivX'ach to napewno nie będzie działać

(Dareks8) #9

Dostałeś już odpowiedź:

mała konfiguracja i napisy działają.

(koszmos) #10

albo sub-edit player jeszcze prostrza konfiguracja :smiley: praktycznie to bez konfiguracji poprostu dajesz otwórz za pomocą sub-edit player i już co wszystko chodzi

(Dareks8) #11

koszmos można wymienić jeszcze dużo playerów, które odtwarzają napisy ale pytanie dotyczyło WMP. Klakier, ten

to jest taki filtr(kodek).

(fiesta) #12

A czy ktoś o to pytał ?

W FFdshow istnieje możliwośc dodania napisów, tyle że nazwa pliku filmowego musi być taka sama jak nazwa pliku wideo (podobnie w

)

8)

(Lukasz) #13

VobSub i dzieki temu mozesz cieszyc sie napisami w WMP :slight_smile:

Chociaz radzilbym Ci uzycie Mplayera albo bestplayera... co kto lubi :slight_smile:

(FXJ) #14

Features of K-Lite Mega Codec Pack 1.61 :

• DirectShow subtitle filter:

- DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.37]

- DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.33]