Brak naprawy opcji systemu

Witam mam taki problem, ze nie mogę sformatować komputera. Koniecznie chce naprawic system, ale opcja, naprawy i uaktualnienia nie pokazuje sie, czym to moze byc spowodowane ?

poczytalem w necie o naprawie poprzez polecenie winnt32.exe , ale jak wpisuje to w konsole naprawcza, twierdzi ze “to polecenie nie jest roxzpoznawane”

Czy ma ktos jakies sugestie, jak wymusic naprawe systemu ?

A w trybie awaryjnym możesz uruchomić system? Napisz jaki dokładnie system masz bo nikt w ciemno nie będzie nawet starał się pomóc:)

w trybie awaryjnym sie tez nie uruchamia. chodzi o windowsa xp home.

Wojtas710 , na forum używamy polskiej psiowni. Proszę poprawić błędy w postach i zacząć jej używać.

Spróbuj uruchomić z konsoli odzyskiwania polecenie chkdsk -r

Chkdsk-r Nic nie dało, próbowałem

W instalatorze na płytce jest coś takiego jak naprawianie systemu.

Opcja ta pojawia się zaraz po wyszukiwaniu wcześniejszych instalacji windows gdy wykryje on wcześniejszą instalację tej wersji systemu ale mają to tylko pełne wersje windows - OEM tego nie mają i w nich pozostaje tylko konsola odzyskiwania.

Wiem, plyte mam dobra bo sprawdzalem na innym kompie i na tej samej plycie opcja naprawy sie poawia :frowning:

W takim razie prawdopodobnie system jest tak skopany że instalator już nawet nie wykrywa go (lub padnięty dysk lub tablica partycji).

Napisz konkretnie jakie są objawy, że nie możesz wejść do systemu.