Brak nazwy sieci bezprzewodowej (SSID)

problem taki :

instaluje sobie bezprzewodowa drukarke (HP officejet J4680 series ) i musze wpisc nazwe sieci bezprzewodowej (SSID).

i stad pytanie : gdzie tą nazwe moge znalezc ?

Masz w TP internet? Masz neostrade? Czy masz innego dostawce? Potrzebujesz Routera, w Live Boxie w TP jest router w srodku i musisz skonfigurowac. A jak masz innego dostawce to moze dostales albo moze musisz sam dokupic router i w nim skonfigurowac siec

nie mam routera bo mi jest nie potrzebny , bo chce połaczyc bezprzewodowa bezposrednio kompa z drukarka …

tylko teraz musze chyba domyslic sie jak ta siec sie moze nazywac xd

Żeby znaleźć nazwę sieci,to najpierw musisz tę sieć stworzyć i nadać jej nazwę,a do tego potrzebny jest niestety router,który jest podstawą takiej sieci :smiley: .Dopiero w sieci wi-fi komputer i drukarka się zobaczą.

Skoro nie masz sieci bezprzewodowej to też nie masz nazwy tej sieci. Nazwa sieci jest podawana zawsze w konfiguracji routera, a skoro nie masz routera to też nie ma sieci, a więc wątpię abyś połączył bezprzewodowo drukarkę z komputerem bez sieci.

Jeżeli masz kartę bezprzewodową w komputerze to spokojnie możesz połączyć ja z drukarką sieciowa wifi

Wystarczy stworzyć na kompie połączanie ad-hoc

Jaki system posiadasz ?

mam bezprzewodowa karte i w kompie i w drukarce … mam viste home premium …

Ad Hoc chyba nie dziala na drukarki jak nie dziala na ps3, psp ani na telefony ani tez na Linuxach więc drukarka też odpada. Zeby bezprzewodowo polaczyc drukarke musisz kupic więc router.

1234567893 , na forum obwiązuje pisanie z zastosowaniem znaków diakrytycznych.

Nie stosowanie się do Regulaminu skutkuje przeniesieniem tematu do :arrow: śmietnika.

kombinowałem i sam zrobiłem…

nie potrzeba zadnego routera ani niczego innego …

poprostu stworzyłem siec bezprzewodowa… skonfigurowałem parametry sieci i połaczyłem ta siecia …

i działa …

Skąd Wy takie teorie bierzecie? Konfigurowaliście kiedyś taką drukarkę? Jak nie, to po co piszecie o czymś, o czym nie wiecie? Nie potrzeba żadnego routera, a drukarka powinna rozgłaszać własny SSID o nazwie hpsetup. Oprócz tego, połaczenie z drukarką można skonfigurować podczas instalacji sterowników i konfiguratora dostarczonego przez HP i według instrukcji obsługi (przynajmniej dla mojego modelu), do takiego urządzenia można podłączyć bez routera do 5 komputerów. Zresztą pisałem o tym na moim blogu, na vortalu.

Pozdrawiam!