Brak neta pod routerem

Witam wszystkich,

Mam problem z routerem kupilem go z tydzien temu podlaczylem wlaczylem gg i cieszyslem sie juz ze chodzi jednak po wlaczeniu przegladarki (firefox czy internet explorer) okazalo sie ze net nie dziala … mam tylko gg nie rozumie tego … czemu tak sie dzieje ?

“Brak neta pod routerem”

Moim zdaniem masz za ciężki router i biedny internet znajdujący się pod nim jest tak mocno przygnieciony że nie daje oznak życia. Ale ogólnie też nie “rozumie” dlaczego nie działa skoro masz router. Router to już 90% sukcesu. Może trzeba ów router oddać i wziąć inny - fajniejszy - lub taki który będzie się lubił z twoim internetem.

Ale czy mozesz na serio ?? a nie jakies dyrdymaly wypisujesz ?? !!

To nie mogles tak odrazu ? Netgear Wireless-G-54 WGR614 net z kablowki satfilm przy laczeniu za pamoca ethernet czy bezprzewodowo dzieje sie tak samo jest tylko gg …

A czy możesz np. odebrać pocztę Outlookiem albo połączyć się z jakimś serwerem FTP?

Zacznij od sprawdzenia czy masz włączony w routerze friewall, pewnie on blokuje porty przeglądarki

hmm ale gdzie to sprawdzic ??

post-81350-13856533901806_thumb.jpg

Ja postawiłbym na zakładkę “Block Services”. Zobacz czy tam nie ma zablokowanego dostępu do www lub portu 80.

hmm ale tam chyba jest wszystko ok …

post-81350-13856533905856_thumb.jpg

A co z firewallem na komputerze? Masz jakis? Jeśli tak to jaki?

Hmm nie wiem czy mam ale sa wszystkie wylaczone

moze to cos pomoze

post-81350-13856533909728_thumb.jpg

ja mam taki sam problem mam router podlaczony pod modem z kablowki i mam tlyko gadu i tlena moze wiecie jak to zrobic ?? to w ustawieniach cos nie tak a moze z samym routerem ?