Brak netu w Win 7 na virual pc


(Szewcu Dom) #1

Witam Serdecznie.

Mam mam problem z dostępem do internetu w windows 7. System zainstalowałem na virtual pc z sp1, wszystko działa normalnie po za internetem. :? W virtual pc network adapters mam ustawione na shared networking (NAT) ale win 7 uzyskuje tylko połączenie lokalne. :frowning: Net do hosta idzie po wi-fi. Co najciekawsze gdy łącze się przez modem Orange win 7 łączy się bezproblemowo, gdy przechodzę na wi-fi nie może się połączyć. XP postawiony na tej samej wirtualnej maszynie łączy się bezproblemowo w obu przypadkach.

Czy ma Ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję.


(Spectatorx) #2

Uroki wirtualizacji... Na maszynie wirtualnej nigdy nic nie chodzi w pełni tak jak na normalnie zainstalowanym systemie.


(system) #3

Powinienes sprawdzic czy np.program antywirusowy ci nie blokuje dostepu do sieci tak bywa w panda antywirus miałem taki sam problem ale odblokowałem i zaczeło wszystko działac jak należy.


(Szewcu Dom) #4

Antywirus nie blokuje, na mobilnym Orange śmiga normalnie.


(Mihau X64) #5

Czy na VirtualPC 2007 x64 można emulować Windows7 x64 ?


(Szewcu Dom) #6

Przykro mi nie odpowiem. Wirtualizację mam pod 32 bity a nie wczytywałem się w opis tak bardzo, ale jak coś znajdę odpowiem.

Właśnie sprawdziłem na stronach Microsoftu, nigdzie nie ma rozgraniczenia między 32 a 64 bity. Moim skromnym zdaniem powinno zadziałać.


(system) #7

Pewnie tak ale ja nie korzystam z Virtual PC 2007 lepiej przerzuć sie na VMware Workstation jest o wiele lepszy i można używać w nim portów usb


(Jonek29) #8

Racja, VMware działa dużo lepiej niż Virtual PC czy VirtualBox, po za tym można zainstalować dodatkowe narzędzia, ułatwiające prace.


(system) #9

A może karte sieciowa usunełeś z programu przypadkiem sprawdz albo jest wyłaczona w dolnym prawym rogu powinieneś mieć karte sieciowa wciśnij connect i powinno działać jak nie no to ja już nie wiem.


(Szewcu Dom) #10

Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby, nawet udostępniłem vpc wszystkie sieciówki laptopa, wyłączyłem łączenie się przez nat. system doistalował stery ale nic to nie pomogło, win wyszukiwał tylko jędną sieć wi-fi nie podając jej nazwy, a jestem w zasięgu ok 10 sąsiedzkich liveboxów. Zmęczony walką z problemem oraz z powodu braku czasu zaistalowałem vbox-a, trochę męczący w obsłudze ale na tą chwilę se7en śmiga po sieci aż miło.

Nie będę jeszcze kasował wątku bo może ktoś ma podobny problem a ktoś inny go rozwiąże. Ja jak tylko będę miał czas postaram się powalczyć z problemem.


(bober370) #11

miałem takie coś w wirualnej viście też na virtual pc 2007 tylko że mi pisało że mam tylko połączenie lokalne a net normalnie po sieci śmigał :lol: