Brak netu w Win 7 na virual pc

Witam Serdecznie.

Mam mam problem z dostępem do internetu w windows 7. System zainstalowałem na virtual pc z sp1, wszystko działa normalnie po za internetem. :? W virtual pc network adapters mam ustawione na shared networking (NAT) ale win 7 uzyskuje tylko połączenie lokalne. :frowning: Net do hosta idzie po wi-fi. Co najciekawsze gdy łącze się przez modem Orange win 7 łączy się bezproblemowo, gdy przechodzę na wi-fi nie może się połączyć. XP postawiony na tej samej wirtualnej maszynie łączy się bezproblemowo w obu przypadkach.

Czy ma Ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję.

Uroki wirtualizacji… Na maszynie wirtualnej nigdy nic nie chodzi w pełni tak jak na normalnie zainstalowanym systemie.

Powinienes sprawdzic czy np.program antywirusowy ci nie blokuje dostepu do sieci tak bywa w panda antywirus miałem taki sam problem ale odblokowałem i zaczeło wszystko działac jak należy.

Antywirus nie blokuje, na mobilnym Orange śmiga normalnie.

Czy na VirtualPC 2007 x64 można emulować Windows7 x64 ?

Przykro mi nie odpowiem. Wirtualizację mam pod 32 bity a nie wczytywałem się w opis tak bardzo, ale jak coś znajdę odpowiem.

Właśnie sprawdziłem na stronach Microsoftu, nigdzie nie ma rozgraniczenia między 32 a 64 bity. Moim skromnym zdaniem powinno zadziałać.

Pewnie tak ale ja nie korzystam z Virtual PC 2007 lepiej przerzuć sie na VMware Workstation jest o wiele lepszy i można używać w nim portów usb

Racja, VMware działa dużo lepiej niż Virtual PC czy VirtualBox, po za tym można zainstalować dodatkowe narzędzia, ułatwiające prace.

A może karte sieciowa usunełeś z programu przypadkiem sprawdz albo jest wyłaczona w dolnym prawym rogu powinieneś mieć karte sieciowa wciśnij connect i powinno działać jak nie no to ja już nie wiem.

Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby, nawet udostępniłem vpc wszystkie sieciówki laptopa, wyłączyłem łączenie się przez nat. system doistalował stery ale nic to nie pomogło, win wyszukiwał tylko jędną sieć wi-fi nie podając jej nazwy, a jestem w zasięgu ok 10 sąsiedzkich liveboxów. Zmęczony walką z problemem oraz z powodu braku czasu zaistalowałem vbox-a, trochę męczący w obsłudze ale na tą chwilę se7en śmiga po sieci aż miło.

Nie będę jeszcze kasował wątku bo może ktoś ma podobny problem a ktoś inny go rozwiąże. Ja jak tylko będę miał czas postaram się powalczyć z problemem.

miałem takie coś w wirualnej viście też na virtual pc 2007 tylko że mi pisało że mam tylko połączenie lokalne a net normalnie po sieci śmigał :lol: