Brak niektórych folderów po podłączeniu dysku pod inny komputer

Witam,

mam taki problem, że teściowa zaktualizowała sobie Windowsa do wersji 11, i jest problem, bo musiała utworzyć PIN, którego oczywiście nie pamięta, ale na szczęście zapisała na pulpicie w pliku .TXT. Myślę sobie, OK, wyciągnę dysk podepnę pod swój laptop wejdę do folderu PULPIT i odczytam Jej ten PIN. Ale o dziwo po podłączeniu przez USB (kieszeń) nie widzi wszystkich folerów… Nie wiem czy WIN 11 tak ma? Kiedyś to normalnie się podłączało i widziało się wszystkie pliki…

Sprawa jest taka, że ma na pulpicie wszystkie swoje dokumenty itp więc nie chcę reinstalować.
Pod Linuxem sprawa wygląda identycznie, że nie widać innych folderów (Users, Windows)

Zdjęcie WhatsApp 2023-06-09 o 09.31.27

Macie jakieś pomysły jak mogę się dostać spod mojego laptopa do tego folderu i odczytać PIN?

Standardowe odzyskiwanie oczywiście nie działa, bo nie ma pojęcia czy ma jakieś konto Microsoft itp

Opcje folderów> widok> ukryj chronione pliki systemu(odhacz) > pokaż ukryte pliki odhacz

mam odznaczone, nadal nic to nie dało…

Skoro nie widzisz tego pliku z tej pozycji (możliwe, że i tak, aby wejść do plików usera będzie brak dostępu i wołanie o hasło).
To programem DMDE do odzyskiwania danych może uda ci sie go odzyskać (odczytać).
Wystarczy wersja free.
https://dmde.com/

Poza tym normalnie powinieneś móc dojść do pliku usera.
Na przykład D:\Users\użytkownik\Desktop

  • ciekawe, dlaczego nie pokazuje ci folderu użytkownika z poziomu exploatora.

Nie mam Windows 11 (może to błąd i powinienem na jakimś komputerze zainstalować, aby go poznać… ale to nie ten temat), więc nie znam jego fanaberii, ale u mnie, na Windows 10, zawsze sprawdza się Total Commander i uruchomienie go jako administrator.
Widzi wszystko, bez haseł i przejmowania na własność. Mam nadzieję, że w Windows 11 jest podobnie.

1 polubienie

Jest jeszcze opcja o nazwie Pokaz wszystkie foldery. Jej odhaczenie powoduje ze niektóre foldery staja się niewidoczne z poziomu eksploratora, Miedzy innymi Folder Uzytkownika.
Jeśli to przypadkiem zostało w jakiś sposób na dysku teściowej odznaczone, to z poziomu swojego systemu, na nim coś zaznaczajac lub odznaczajac tego nie zmienisz bo to zostało zapisane w plikach tamtego systemu.
To zreszta dotyczy kazdej mocnej zmiany
W Windows 10 to tu.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
w wartości NavPaneShowAllFolders
o Dword gdzie 0 = wyłacz a 1 = włącz
Jak to wyglada w Win 11? Nie wiem. Pewnie identycznie.
Mozna próbować poprzez twój system sprawdzić tamten Rejestr. Mozna.
Mozna spróbować to co zaproponował @cyngiel_1 . Moze aplikacja zobaczy to co eksplorer nie widzi.

Przyszła mi do głowy jeszcze inna metoda.
Nieraz ratował mnie zwykły WinRAR.
W nim zawsze widać większość plików, które są ukryte w systemie.
Można nim podglądnąć i odczytać.
Sprawdziłem teraz i normalnie widać wszystkie foldery w Windows 11 tak jak na screenie z Windows 10.
Kiedyś chciałem podglądnąć rejestr systemu zainstalowanego na takim dysku podłączonym poprzez USB do lapka i nie udało mi się go otworzyć.
Znasz @Yakii metodę jak to się robi?
Zawsze otwierał mi się rejestr systemu lapka.
Przyda się w przyszłości.

Dysk „Teściowej” to tylko dysk danych. Nic więcej.

No i co mam odpowiedzieć? I co mogę odpowiedzieć?
Tylko ze
Nie znam lub są takie
OfflineRegistryView

ej rzeczywiście, ale gafa… rozkręciłem całą obudowę i jest jeszcze SSD na złącze M.2…
Sorry za zamieszanie i zawracanie głowy…

Widok z pod systemu gnulinux.

Miałem podobny problem, ale był tylko jeden dysk. Okazało się, że folder desktop byl zsynchronizowany z OneDrive, i znalazlem go wlasnie tak: users/user/Onedrive/Desktop