Brak niektórych ikon

Witam, nie wiem nawet jak to się stało ale niektóre ikonki wyglądają u mnie tak jak na screenie, co zrobić by wyglądały normalnie?

screen:

d5ae7affbe0b752em.png

A programy działają? (te bez ikon) /:

tak, działają.

W jakim momencie to się stało? Może po instalacji jakiegoś programu, może po aktualizacjach Windowsa, bo niedawno wydawano biuletyny zabezpieczeń.

nie mam pojęcia, ale jakieś 3-4 dni temu. nie mogę nawet przywrócić systemu, gdyż miałem wyłączone przywracanie.

W manu start wejdź w “wszystkie programy”, zapewne tam też będzie brakowało ikon we wskazanych programach, PPM na program->właściwości->zmień ikonę->powinna się pokazać ikona w nowym oknie->zaznacz ją, potwierdź dodanie ikony do programu->usuń skróty bez ikon w menu start i przyklej programy na nowo. Może się zdarzyć że nie będzie ikon i wyskoczy komunikat “…nie zawiera ikon” musisz wtedy pobrać ikonę z netu i dodać ją ręcznie tym samym sposobem, który opisywałem, jedyna różnica to wskazanie ścieżki do ikony. Przypadłość znana w 7 jak na razie trzeba czekać na poprawkę z MS. Nie pytaj czemu gubi ikony-nie mam pojęcia.

Ok, wielkie dzięki za pomoc.