Brak notatnika i opcji otwórz za pomocą

 Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc.Po ostatnim problemach z laptopem  postanowiłam zwracać uwagę na najmniejsze  kłopoty z jego funkcjonowaniem.Długo nie musiałam czekać.Zniknęła opcja otwórz za pomocą.Po przywróceniu systemu ta opcja wróciła,ale po  dzisiejszej aktualizacji Winows Update  nie ma tej opcji znowu.W dodatku nie mogę otworzyć Notatnika.

Nie mam chyba wirusa bo codziennie skanuję system  antywirusem NOD,ostatnio MBAM też nic nie wykazał.

 

Dlaczego nie napisałaś w dziale Windows 7?

Otwórz za pomocą:

http://www.fixitpc.pl/topic/4035-brak-otworz-za-pomoca/?p=29959

Co to znaczy, że nie możesz otworzyć notatnika?

Użyj systemowej wyszukiwarki i sprawdź czy masz na dysku plik notepad.exe

Znalazłam notatnik.

 W podanym przez Ciebie linku są dwa sposoby  naprawy  /przywrócenia funkcji  otwórz za pomocą.Mam zastosować ten 2?Gdzie powinnam wklejić  ten klucz?

 

Przepraszam za pytanie,które są pewnie dla Was oczywiste,ale  moja wiedza na temat komputerów jest jaka jest.

Wklej do systemowego notatnika.

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako… > Zapisz jako typ: Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą: FIX.REG

Kliknij Prawym na pliku FIX i wybierz Scal.

 W momencie gdy wybieram Scal pojawia się komunikat,że  “Nie można zaimportować.Nie wszystkie dane  zostały pomyślnie zapisane w rejestrze.Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy”.

Zrestartuj komputer i sprawdź czy dział ta opcja.

Niestety,nadal nie działa

Sprawdź uprawnienia do klucza, co jest napisane w linku który wkleiłem.

Po zastosowaniu metody z uprawnieniami dla  klucza w rejestrze pojawił się ponownie komunikat,że “Nie można zaimportować.Nie wszystkie dane  zostały pomyślnie zapisane w rejestrze.Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy”.Udało mi się jednak otworzyć pliki w VLC player,więc jest lepiej.

 

 

Chyba problem z “otwórz za pomocą” na dobre zniknął.Atis-bardzo dziękuję za pomoc.