Brak NTLDR - nie bootuje z dysku ani plyty


(Tho Ornee) #1

Witam, jak w temacie moj system nie chce sie uruchomic z powodu braku pliku NTLDR, tradycyjnie przy starcie wyrzuca mi jego brak i restartuje kompa. Poczytalem troche o tym na forum i postanowilem go przywrocic z plytki windowsa. Ustawilem bootowanie z plyty w 1. kolejnosci ale system jakby sensownego nic w tej plycie nie znajduje. Wyskakuje komunikat: "searching boot from cd record.. OK" oraz "wcisnij dowolny klawisz aby rozpoczac rozruch z dysku CD". Po wcisnieciu klawisza znowu pokazuje brak NTLDR... Po restarcie znowu to samo. Mam system Windows XP Home edition (oryginal). Prosze o pomoc, z gory dzieki.


(Longhorn2009) #2

Spróbuj wejść z płyty z Windowsem w konsole odzyskiwania i wpisać tam fixmbr i fixboot, każde polecenie potwierdzić enter'em a komunikaty typu czy na pewno chcesz... klawiszem t i enter.

P.S. Ja na takie sytuacje zrobioną mam specjalną dyskietke z podstawowymi plikami systemowymi obsługującą NTFS. Łatwiej w ten sposób usunąć tego typu problemy, ale Polak mądry po szkodzie :stuck_out_tongue:


(Łukash) #3

Ile masz dysków fizycznych podpiętych?

Z innego forum


(Tho Ornee) #4

Nie moge za bardzo wejsc w ta konsole.. Poprostu sie nie da. Po wlozeniu plyty z winda, zmianie priorytetu boota i restarcie nic sie nie zmienia. Z tego co czytalem konsola a'la bluscreen powinna mi sama wyskoczyc, a tak sie nie dzieje. Mam jeden dysk podzielony na 3 partycje.


(Łukash) #5

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/konsola.htm

Uruchamianie Konsoli odzyskiwania systemu Windows


(Pampali) #6

Wygląda na to że twój system "nie widzi" klawiatury w momencie gdy pojawia się komunikat: "wcisnij dowolny klawisz aby rozpoczac rozruch z dysku CD",

trochę to dziwne skoro mogłeś zmienić sekwencje bootowania. Zakładając że używasz klawiatury na USB i możesz wejdź do BIOS to ustaw "USB Legasy support" na "Enabled", lub podłącz klawiaturę na PS/2. Jeżeli to nie rozwiąże problemu bootowania z CD, to pozostaje spróbować najpierw odłączyć HDD i zobaczyć czy wtedy uruchomi się system z CD.