Brak o z kreską-pomożcie


(Nirshya Dwbh) #1

Mam mały problem :frowning: , a mianowicie nie mam o z kreską, dość dziwne, bo pozostałe polskie literki są. a co jeszcze dziwniejsze to to że Ó duże jest, a małego ni jak znaleźć. Mam zainstalowany system XP SP2, opcje językowe są ustawione poprawnie, nie pomoglo rownież wgranie sterownikow do klawiatury. Pomożcie...


(aju) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=100399&

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50478&


(Scorpion1948) #3

sprawdz czy w sterownikach karty graficznej nie ma ustawionego skrutu dla o np.alt+o ,czy cos takiego.moja ciotka miala ten sam problem i wystarczylo wylaczyc w tym sterowniku uzywanie skrutu przez klawisz o iwogule wylaczenie skrutuw lub poprpstu usun ten sterownik.bo mojej cioci trzeba bylo za kazdym razem to wylaczac jakkompa zalaczyla ale tera juz to dziala nawet z sterami.chodzi o np.AC3 Filter lub tym podobne w tym nalezy wylaczyc skruty w zaleznosci od sterownika jaki masz


(popula) #4

Miałem taki sam problem. Okazało się, że powodował to dodatkowy soft do optymalizacji pamięci RAM. Jeżeli używasz czegoś takiego, to go wyłącz i sprawdź co wtedy będzie z "ó". Pozdrawiam.


(Nirshya Dwbh) #5

wielkie dzięki. myślę że to może być spowodowane przez program TuneUp, w sterownikach do karty graficznej nic nie znalazłam.


(Johny) #6

sprawdż jaki program obsługuje ten skrót (chyba alt+o albo alt+ctrl+o) i go wyłącz,albo zmień skrót


(popula) #7

Szkoda że nie dodałem, ten dodatkowy soft to właśnie TuneUp Utilities- Optymalizator pamięci. Zastąpiłem go Speed-X i wszystko gra.


(aju) #8

Nie musisz zastępować... wystarczy zmienić skrot ktory go uruchamia.

Optymalizator pamięci => opcje programu => kombinacja klawiszy


(popula) #9

aju masz zupełną rację! Dokonałem zmiany, a raczej ustawiłem na "brak" i problem ustąpił. Dzięki.

ps.

mała rzecz a cieszy :smiley:


(Nirshya Dwbh) #10

dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Problem był spowodowany programem Tuneup zmieniłam skrót klawiszowy który uruchania optymalizację pamięci ram. I wszystko jest ok :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: dzięki! !!