Brak obrazków Windows XP

Witam! Mój problem jest taki, że znajomym nie wyświetlają się obrazki jakie są w systemie operacyjnym Windows XP. Dodatkowo na pasku narzędzi nie pokazują się zminimalizowane foldery i programy… W panelu sterowania w ogóle nie ma opcji z wyglądem Windows XP tylko klasyczny windows. Czy powodem może być to, że znajomy podczas gdy antywirus (avast) wykrył wirusa, kazał go usunąć. Proszę o szybką odpowiedź.

Tak, jeżeli był to plik systemowy - nie jestem do końca pewien, ale chyba brak pliku uxtheme.dll (lub uszkodzony plik) wywołuje takie efekty.

Obrazki ? :slight_smile:

Do naprawy użyj tego programu http://www.kellys-korner-xp.com/taskbarplus!.htm

Sekcja Taskbar problems, opcja Restore to Default

Być może standardowy styl XP-ka czyli Luna jest uszkodzona lub usunięta. Sprawdź w _C:\WINDOWS\Resources\Themes_

Dodatkowo sprawdź czy w systemie istnieje plik uxtheme.dll Znajdziesz go w katalogu _C:\WINDOWS\system32_

Jeśli te pliki o których piszą przedmówcy nieistnieją zalecam reinstalkę. Poza tym to, że Luna nie działa prawidłowo to może być wina karty graficznej, podaj parametry karty graficznej i czy jest zgodna przynajmniej z Direct 8.0.

Hmm. Te pliki wszystkie są, ale nie wiem jak sprawdzić uszkodzenie. A jeśli chodzi o reinstalacje to musi być cały system od nowa czy może tylko to naprawić. A jeśli chodzi o parametry karty graficznej to nie mogę jej sprawdzić w systemie bo wyświetla mi tylko informacjie o RAM.

PS Alden ty byłeś adminem na dbdreams? jeśli tak to kiedy planujecie powrót?

Co mają problemy z Luna do karty graficznej? Nic.

A co ma Aero do karty graficznej? Też nic hę?

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 9:01 został dopisany post przez Alden

Co do tego czy byłem adminem na dbdreams - niestety nie, bo nie wiem co to za strona :slight_smile: A jeżeli nie możesz podać parametrów karty graficznej to hm…zrób na nowo: reinstalke sterowników do karty graficznej. A poza tym z twojego podpisu widzę jaką masz kartę :-). Poza reinstalką na nowo sterów do k. graficznej to wejdź w “Panel sterowania - dodaj usuń programy/dodaj usuń składniki systemu Windows” i tam sprawdź czy przypadkiem nie ma zainstalowanej kompozycji Luna (to wątpliwe bo XP sam ją instaluje domyślnie przy instalce).