Brak obrazu / komputer włącza się i wyłącza

Zasilacz Take Me 350W

Grafika: Radeon 2600XT

Procesor: AMD Sempron 3000+ s-754

Czytałem już podobne wątki ale odpowiedzi nie zlazłem po za tym mam dodatkowy problem…

Jak w innych przypadkach komputer po włączeniu chodzi po czym wyłącza się i następuje takie sinusoidalne włączanie się i wyłączanie, dodatkowo brak obrazu w monitorze (kontrolka w monitorze miga) … próbowałem zmieniać zasilacz (co prawda z 350W na 300W) zmieniałem grafikę (też z lepszej na gorszą) ale nadal to samo… brak obrazu i włączanie i wyłączanie się kompa … wyciągałem wszystkie podzespoły, czyściłem i nic… kombinowałem z tymi kabelkami od POWER-u i RESETU-u ale (zostawiałem sam POWER) ale nic … w ostateczności nie wiem procek czy płyta poszła czy też to wina jakiegoś wyśnionego kabelka co to psuje całą aurę komputera… jeśli ktoś będzie w stanie coś wymyślić to bym prosił o pomoc

Hej,

A w jakim czasie następuje włączenie i wyłączenie - po 10, 30 czy ilu sekundach??

To może wskazywać na uszkodzenie pamięci RAM.

:arrow: Ile banków pamięci masz umieszczonych w komputerze??

:arrow: Jeśli więcej niż jeden, to w slocie zostaw tylko jeden i spróbuj odpalić komputer?? Po nieudanej próbie - tzn gdy nie będzie obrazu i/lub będzie się restartował - zamień kości RAM?? Jeśli przy jednej się włącza, a przy drugiej nie, masz rozwiązanie - uszkodzona kość RAM.

To akurat nic nie da - jeśli po naciśnięciu przycisku płyta się uruchamia, to z przyciskami raczej wszystko OK.

:arrow: Czy w czasie uruchamiania się komputer wydaje z siebie jakieś charakterystyczne piknięcia??

Pozdrawiam,

Dimatheus