Brak obrazu-monitor zgasł podczas gry

Witam. Dziś wystąpił u mnie niespodziewany problem. Otóż włączyłem cs’a, wszedłem na serwer i nagle zgasł monitor. Po prostu brak obrazu. Z kablami jest raczej wszystko ok, bo sam w sobie monitor działa (pali się guzik, wyświetla się komunikat o braku połączenia, gdy wyciągam kabel z komputera). Tylko nie ma obrazu i włącznik pali się na pomarańczowo (tak było jak był wyłączony komputer), a zawsze palił się na zielono, gdy komputer był włączony. Macie jakiś pomysł? Może karta graficzna się spaliła? Mój sprzęt to - AMD 3ghz (zegar 1,8ghz), ram 2gb,karta graficzna radeon (nie pamiętam dokładnie modelu ale końcówka XT) 256mb, nie pamiętam modelu płyty głównej.Piszę z laptopa więc nie mogę wam podać dokładnej konfiguracji, a papiery zgubiłem. Pierwszy raz stało się coś takiego. Nigdy nie miałem problemów ze sprzętem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

to jak masz laptopa, to podłącz do niego monitor (o ile masz złączkę w laptopie) i sprawdź czy zadziała, jak nie zadziała, to się spalił.

Jeśliby popaliła się karta grafiki, to komp, przy uruchamianiu “bipałby” (wydawałby przerywane dźwięki brzmiące “bip”) kilkakrotnie podczas kilku pierwszych kilku sekund po uruchomieniu.

zawadab , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Podłączyłem monitor do laptopa. Wszystko ok monitor działa. Komputer nie “bipa” przy włączaniu ani jak już się uruchomi, po prostu nie ma obrazu. Dzięki za radę, macie jeszcze jakieś ? Pozdrawiam

może karta się wysunęła ze slotu? może faktycznie padła? podłączałeś monitor przez dvi, jeśli tak, to (o ile masz możliwość, podłącz przez d-sub). Musiałbyś sprawdzić jeszcze tę kartę (podłączyć inną lub jeśli na płycie masz zintegrowaną drugą to do niej i sprawdź, czy wtedy będziesz miał obraz).

komputer w ogóle nie bipa? powinien bipnąć ze dwa razy jak wszystko z nim ok.

Tak, podłączałem przez dvi, niestety nie mam możliwości podłączenia przez d-sub. Jutro sprawdzę czy karta nie wysunęła się ze slotu i sprawdzę też czy działa na innej karcie, bo dziś już po prostu nie mogę. Komputer w ogóle nie “bipa”, wydaje tylko dźwięk startu (jakby się rozpędzał samochód). Dam jutro znać jak wygląda sytuacja.

oki, dobranoc.

Karta grafiki nie wysunęła się ze slotu. Niestety nie mam możliwości, sprawdzić czy działa inna karta graficzna. Wiatraczek na karcie graficznej się kręci. Jest tylko trochę zakurzona. Jak już mówiłem komputer nie “bipa” przy starcie, nie “bipa” też, gdy przytrzymam 3 klawisze na raz (a zawsze “bipał”). Co ciekawe nie zapalają się lampki na klawiaturze, ale myszka się pali. Nie mam pojęcia co to może być.

Wygląda jak awaria na płycie głównej lub zasilacz.

Generalnie, po włączeniu:

  • uruchamiają się wentylatory (procek+karta grafiki i jeszcze inne jeśli masz założone dodatkowe jakieś)

  • zaczynają pracować dyski i słyszysz jednostajny wizd

  • komputer bipa (2 razy jeśli wszystko ok).

Jeśli masz jakiegoś znajomego, który użyczy ci zasilacza na kwadrans, to podepnij i sprawdź czy ruszy (na 90% powinien). Jeśli nie masz zasilacza, żeby sprawdzić a zasilacz nie jest na gwarancji, to możesz go rozkręcić ( ale tylko jeśli nie jest na gwarancji ) i obejrzeć w środku. Jeśli po rozkręceniu zasilacza stwierdzisz, że kondensatory w okolicy ujścia napięć wyjściowych są wybrzuszone tak jak tu:

http://images24.fotosik.pl/176/13580a88fba2725amed.jpg

to masz zasilacza do wymiany (i tylko prawdopodobnie zasilacz). Możesz również obejrzeć płytę główną w poszukiwaniu takich spuchniętych kondensatorów.

Generalnie w 9 na 10 przyczyną jest zasilacz pozostałe przypadki to płyta główna. Jeśli stwierdzisz, że to może być płyta, to być może upalił się również dysk, ram grafika i inne rzeczy, które miałeś w nią wpięte. Jeśli jednak karta grafiki startuje, to wygląda to raczej na zasilacz, ale to już musisz sprawdzić sam.

Obejrzałem płytę główną. Nie ma wybrzuszeń na kondensatorach. Zasilacz mam na gwarancji więc nie rozkręcę go. Kupię jutro nowy. Może doradzicie jaki? Bo to już mój drugi problem z zasilaczem (jakiś 1-2 lata temu przestał w ogóle pracować) i go wymieniłem na 330W. Może dać mocniejszy?

no, możesz się przymierzyć do 400w. Chieftec ma fajne i stosunkowo niedrogie modele. Sprawdź jeszcze, czy to na pewno zasilacz (podepnij inny).

Niestety to była płyta główna :/. Ale dziękuję wam za rady. Pozdrawiam

nie ma sprawy.