Brak obrazu na matrycy Acer Aspire 7730g

Witam, dzisiaj postanowiłem trochę przeczyścić swojego laptopa Acer Aspire 7730g sprężonym powietrzem. Więc rozkręciłem swojego laptopa na części i złożyłem od nowa lecz nie ma obrazu na matrycy. Widziałem że niedaleko panelu przedniego wychodzą z takiej kostki dwa kabelki które wpina się w płyta główną na piny( w jednym 2 piny w drugim 3 piny) i przy tej kostce było lekkie przerwanie izolacji ale chyba z tego powodu, że za mocna pociągnąłem kabelki gdy chciałem wpinać. Doda, że wszystko działa bez zastrzeżeń, obraz wyświetlam na monitorze za pomocą kabla HDMI i nie czyta matrycy laptopa w panelu sterowania nvidia. Bardzo proszę o pomoc czego to może być wina?

Taśma/kabel matrycy uszkodzony, spróbuj poskładać jeszcze raz.

obraz jest przekazywany przez kabel ktory wchodzi zaraz w płytkę nad kartą graficzną. Dodam, że gdy go odpinam i podpinam słychać dźwięk w systemie tak jak by było coś podpinane np. gdy podłączam coś pod usb jest taki sam dźwięk.

No bo zewnętrzny monitor to też sprzęt, dlatego jest taki dźwięk.

Nie chodziło mi o monitor zewnętrzny tylko o matryce laptopa. Gdy podpinam ten kabel co idzie od matrycy do karty graficznej zaraz obok przycisku “uruchom”.