Brak obrazu na matrycy Acer Aspire 7730g

(Matrix Kuba) #1

Witam, dzisiaj postanowiłem trochę przeczyścić swojego laptopa Acer Aspire 7730g sprężonym powietrzem. Więc rozkręciłem swojego laptopa na części i złożyłem od nowa lecz nie ma obrazu na matrycy. Widziałem że niedaleko panelu przedniego wychodzą z takiej kostki dwa kabelki które wpina się w płyta główną na piny( w jednym 2 piny w drugim 3 piny) i przy tej kostce było lekkie przerwanie izolacji ale chyba z tego powodu, że za mocna pociągnąłem kabelki gdy chciałem wpinać. Doda, że wszystko działa bez zastrzeżeń, obraz wyświetlam na monitorze za pomocą kabla HDMI i nie czyta matrycy laptopa w panelu sterowania nvidia. Bardzo proszę o pomoc czego to może być wina?

(igrek) #2

Taśma/kabel matrycy uszkodzony, spróbuj poskładać jeszcze raz.

(Matrix Kuba) #3

obraz jest przekazywany przez kabel ktory wchodzi zaraz w płytkę nad kartą graficzną. Dodam, że gdy go odpinam i podpinam słychać dźwięk w systemie tak jak by było coś podpinane np. gdy podłączam coś pod usb jest taki sam dźwięk.

(igrek) #4

No bo zewnętrzny monitor to też sprzęt, dlatego jest taki dźwięk.

(Matrix Kuba) #5

Nie chodziło mi o monitor zewnętrzny tylko o matryce laptopa. Gdy podpinam ten kabel co idzie od matrycy do karty graficznej zaraz obok przycisku "uruchom".