Brak obrazu na monitorze - komunikat: Poza zakresem pracy

Podaj model tego monitora.

Gateway

model: FPD1530

sie dowiedziałem przy okazji ze jest 15 calowya a , nie jak do tej pory myslałem 17

jest cos chyba na stronie producenta a ale niewiem dokładnie,sterownik czy cos

To raczej nie kwestia monitora. Jeżeli dobrze widzę na ostatnim screenie który wrzuciłeś, to masz problem z zainstalowaniem  karty graficznej którą posiadasz. W menadżerze urządzeń jest “standardowa karta graficzna VGA”, a nie Nividia geforce gt 240.

Spróbuj użyć Nvidia driver uninstaller do usunięcia sterowników, a następnie zainstaluj inne np. te http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-280.26-whql-driver-pl.html

Bo jak zainstaluje sterownik to nie mogę wejść w trybie normalnym tylko w awaryjnym bo wywalaaa błąd poza zakresem prazy 60.0kHz/60hz’’  a nie mam tam napisane gt240 tylko to vga ponieważ w trybie normalnym moge być tylko na tym sterowniku '‘standardowa karta graficzna vga’ bo  jak już pisałem po zainstalowaniu sterownika nividi wywala poza zakresem…

 

 

Tak jest to problem z sterownikiem karty graficznej ponieważ za każdym razem kiedy go instaluje po restarcie kompa wywala komunikat Poza zakresem pracy…  ten komunikat jest jak sie windows włącza i ma przechodzić do okna zapraszamy to zamiast zapraszamy jest czarny ekran i na środku niebieska ramka ‘’ Poza zakresem…’’  - pisałem już o tym

 

 

przeinstalowywałem już sterowniki 4 razy - raz wziąłem najnowszy - potem starszy - następnie najstarszy jaki na liście i nadal to samo po zainstalowaniu i restarcie kompa wyskakuję poza zakresem pracy

Jedyne co mi przychodzi do głowy w ty momencie, to podpięcia twojego komputera pod inny monitor i zainstalowanie właściwych sterowników. Następnie zmiana rozdzielczości na max. twojego monitora 1024x768 i częstotliwość 60Hz. 

musiałbym znaleźć drugi monitor :confused: a inne pomysły?

Hej,

 

Ewentualnie zainstaluj nowe sterowniki i przy starcie systemu wybierz F8, ale zamiast trybu awaryjnego wybierze polecenie Uruchom w trybie VGA. Czekasz aż wszystko się wykryje i uruchamiasz komputer ponownie - tym razem już normalnie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli:

  • albo monitor uszkodzony

  • albo karta grafiki uszkodzona

  • lub monitor nie radzi sobie z tą kartą grafiki i trzeba sprawdzić kompa na innym monitorze min 17 cali lub większym.

To co proponował Dimatheus działa!! W trybie Vga włącza się komp normalnie i jest normalnie zainstalowana nividia i mogę chodzi po jej opcjach ale jak włącze w trybie normlanym to już nie chodzi ( u mnie tryb vga oznacza ze komp włączy sie w rozdzielczość 640x480). Tutaj wreszcie moge zmienić odświeżanie moge normalnie wybrać wartość jest ustawiona na 59 hz a rozdzielczość to 640x480. Jak ustawić herce?

1jpg_nqshpsa.jpg

2jpg_nqshpsq.jpg

 

 

 

Czy naprawi się jak zmienie odświeżanie na większe?? Jaką wartość wybrać hz ? 60?  komunikat mówi poza zakresem pracy 64.0kHz/60hz ‘’    Więc co ustawić żeby nie pochrzanić??

Odświeżanie ma być 60 Hz i jest OK.

 

Trzeba teraz podpiąć inny monitor i sprawdzić, bo widać, że nie chce pracować na wyższych rozdzielczościach.

Ustawiłem odświeżanie 60 hz  wszystko działaa! !!

potem zmieniłem na rozdzielczość macierzystą czyli 1024x768 60hz  i wszystkko śmiga - działa w normalnym trybie - czyli wina hz?

No to OK, ale monitor może sprawiać problemy, po prostu widać za stary do tej karty grafiki.

Ok dzięki wielkie wszystkim