Brak obrazu na monitorze - komunikat: Poza zakresem pracy

Witam!

A komputer nie działa mi w normalnym trybie tylko w awaryjnym pomocy! Jak to naprawić ??

 

Moja specyfikacja :

 

Odświeżanie monitora OK. Wejdź do menu monitora i przywróć ustawienia fabryczne i wyreguluj go ponownie.

 

Zasilacz do pilnej wymiany.

 

Jak dalej problem, w trybie awaryjnym wejdziesz do menadżera urządzeń i odinstalujesz monitor i restart kompa.

 

Jak dalej problem, w trybie awaryjnym odinstalujesz wszystko co karta GF, czyszczenie systemu np Ccleanerem,restart i niech się załaduje system i wszystko zainstaluje i ponownie zainstalujesz sterownik karty.

przywróciłem ustawienia fabryczne i nic…

Co to znaczy wyreguluj??

 

Kontrast, jasność,inne.

 

Wszystko dopisałem.

Aż dziwne przejrzałem menadżera urządzeń i nie ma tam sterowników do monitora.

Co robić dalej?

tak wygląda jak wejdę w ekran a później w ustawienia zaawansowane

przyczyn niema tego sterownika w menadżerze urządzeń

Dodane

tutaj masz

dfjpg_nqwqqpp.jpg

dgjpg_nqwqqrr.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem jest z kartą graficzną, zainstaluj sterowniki do karty graficznej i będzie gitara.

 

Sterownik:

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/70219/pl

kub4pl , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam ten sterownik ale on się jakoś dziwnie zainstalował :/    (Dobrz już poprawiam)

Napisałem trzecią opcję - zrób jak napisane i powinno być OK.

To zainstaluj sterowniki które Ci proponuje windows na updacie…

Albo odinstaluj grafikę z menadżera urządzeń, później włącz skanowanie w celu znalezienia nowego sprzętu i powinno załadować domyślnie sterowniki.

Zrobiłem tak jak pisałeś nadal to samo przeinstalowałem sterownik i nic. nadal tylko w trybie awaryjnym mi chodzi

Jasne, szybki jesteś - najpierw odinstaluj stary, czyszczenie systemu, załadowanie w normalnym trybie i dopiero instalacja nowego sterownika.

Monitor też odinstaluj i tak zrób jak z kartą grafiki.

Wyczysciłem wszystkie sterowniki i wkoncu odpali mi na normalnym. Znalazł mi sterownik systemowy.

Zainstalowałem najnowszy sterownik do tej karty graficzne i po uruchomieniu ponownym znów wywaliło ‘‘Poza  zakresem pracy’’

Wiec od nowa awaryjny poczysciłem ,odpaliłem na normalnym i postanowiłem pobrac troszke starszy sterownik.Gdy go zainstalowałem i włączyłem kopma nadal "Poza zakresem pracy’’. Proszę pomóżcie  wybrac mi sterownik który działał by prawidłowo.

Awaryjny i ustaw rozdzielczość 800x600 i jak da radę odświeżanie na 60 Hz i zamknij system i uruchom normalnie.

i wtedy zainstalowac najnoowszy sterownik. ??

raczej nie da rady ustawic na 60 hz, poniewaz tam gdzie sie zmienia herce jest ‘‘Uzyj ustawien domyslnych sprzetu’’.

chyba herców nie zmienie 

ghghjpg_nqspree.jpg

Masz w trybie normalnym zainstalować sterownik do karty i jak znów problem, wchodzisz w awaryjny i przestaw rozdzielczość na podaną wyżej i uruchom ponownie i zobacz, czy uruchomi się w tej rozdzielczości normalnie.

 

Albo coś jest uszkodzone: monitor lub karta.

Zainstalowałem w normalnym najnowszy sterownik, no i znów problem wszedłem w awaryjnym rozdzielczosc jak wyzej  ponowanie włączyłem i nadal to  samo.

Ma ktos jeszcze jakis pomysł, wiecie czego to moze byc wina, moze jakies inne sterowniki??

Łączysz kartę i monitor przewodem analogowym VGA?

 

Podaj dokładny komunikat jaki podaje.

 

Odinstaluj ponownie sterownik i uruchom w trybie normalnym i daj screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią karty i monitora.

Tak,

Komunikat to ‘‘Poza zakresem pracy 64.0kHz/ 60 hz’’

 

 

23ewqeqjp_nqspnpx.jpg

aadasdjpg_nqspnrh.jpg