Brak obrazu na monitorze po utracie prądu

Witam. Mam pewien problem ze sprzętem. Od X czasu wszystko było ok. Wczoraj listwa do której wszystko jest podłączone się “zresetowała”. Mam na myśli, wyłączyła się i włączyła bardzo szybko. Komputer się zawiesił, obraz na monitorze stanął. Po zresetowaniu komputer odpalił standardowo. Żadnych piknięć. Na monitorze nic się nie pojawiło i w tym właśnie problem. Nie wiem czemu tak się stało. Kabel działa, monitor też. Podłączyłem ten o to monitor tym samym kablem do laptopa i śmiga normalnie. Co mogło się stać?

Sprzęt:

-Procek: AMD Phenom II X4 3,2GHz

-Karta: nVidia GeForce 9600 GT 512MB

-Zasilacz: Xsilence 500W

-Ram: 4GB

-Płyta: Ashrock M3A770DE

Pilnie potrzebuje pomocy. W razie pytań proszę o ich zadawanie.

//tak wygląda konkretnie zatytułowany wątek.

roobal

System uruchamia się normalnie? Może system plików został uszkodzony, sprawdzałeś to? Tak poza tym co to znaczy, że obraz na monitorze stanął? Pojawia się jakieś tło? Monitor włącza się w ogóle?

Czy uruchamia się normalnie to nie wiem. Nie ma pojedynczego piknięcia które zawsze było przy starcie. Co się dzieje z komputerem jeszcze nie sprawdziłem, bo nie mam go gdzie podłączyć. Pytam na razie tak orientacyjnie co mogło się stać. Kabel i monitor działa bo sprawdziłem laptopem. Obecnie po włączeniu komputera na monitorze nie dzieje się nic. Wykrywa kabel, ale nie ma żadnego sygnału od PeCeta. Wracając do wczoraj, wyglądało to następująco. Przeglądałem internet gdy nagle obraz na monitorze stanął. Zatrzymał się jakby się zfreezował. Pomyślałem, że może się przegrzał więc wcisnąłem Reset i wtedy się to zaczęło. Na monitorze nic. Jedynie napis “No Video Input”, a następnie “Entering Sleep Mode”.

To może być problem z kartą graficzną niestety :frowning:

W takim razie, jak mogę się upewnić o konieczności bolesnych (dla portfela) zakupów?

O ile nie masz zintegrowanej karty graficznej to po prostu podpiąć inna obsługiwaną przez Twoją płytę główną, najpierw sprawdź też inny monitor i kabel.