Brak obrazu na monitorze po wymianie karty

Witam. Wymienilem sobie gtx 650 na gtxa 1050ti. Zadowolony podlaczam wszystko do komputera, odpalam go, ale obraz sie nie wyswietla. Wykrywa sygnal, ale jest caly czas uspiony. Mam stary monitor lg flatron 19, dlatego uzywam adaptera vga do dvi. Karta jest nowiutka, swiezo zamintowana. Po odpaleniu komputera wiatraki karty normalnie zaczynaja sie krecic.
Plyta glowna Asus H81M K
i5 4440
8gb ram ddr3 goodram
Moje pierwsze podejrzenia padly na zasilacz, ktory jako jedyny komponent nie byl wymieniany dosc dawno. Ktos ma jakies pomysly, spostrzerzenia?

a może trzeba sterowników do nowej karty gtxa 1050ti.

Ale bez sterownikow karta obrazu mi nie pokaze? Przeciez nawet jak sie formatuje system, to obraz sie pokazuje, co prawda na jakies slabej rozdzialce, ale pozwalalo to pobrac sterowniki I wszystko hulalo.

Karty serii GTX 1000 nie mają żadnych wyjść analogowych, więc monitora starego typu z D-Sub nie podłączysz bez konwertera. To temat wałkowany już wielokrotnie. Potrzebujesz konwertera np. z HDMI do D-Sub http://forum.benchmark.pl/topic/250971-przejściówka-adapter-dvi-d-do-vga-d-sub/?p=2414594

Posiadam konwerter, dokladnie z dvi d na d suba.

Zauważyłeś może czy system się uruchamia normalnie czy może komputer zatrzymuje się na etapie POST w samym BIOSie, a system nie rusza?

Wydaje mi sie, ze system rusza, gdyz podswietlenie klawiatury I myszki “aktywowalo” sie w pelni gdy system sie wczytywal, teraz tez sie tak dzieje

Czyli karta działa poprawnie, a obraz nie trafia na monitor. Ten adapter wygląda tak:


czy

?

Zdjecie nr2, ma wejscie dvi d do karty, potem na kablu ma taka gruba kostke gdzie jest przejscie do vga, bardzo podobne jak na zdjeciu. Moge zrobic zdjecie telefon jesli trzeba

Możesz podłączyć się pod wyjście wideo na płycie głównej. Ten model Asusa ma wyjście D-Sub, więc możesz podłączyć się bez konwertera. Jeśli byłyby problemy z brakiem obrazu wyciągnij nVidie i ustaw w BIOS w zakładce dotyczącej mostka północnego opcje IGFX Multi-Monitor na enabled i Primary Video Device na PCI-Express.
Jeśli karta będzie poprawnie zgłaszać się w systemie i sterowniki uda się wgrać to musisz szukać innego konwertera.

Czyli problem zasilacza mozna odrzucic?

To karty o podobnym poborze prądu, wręcz GTX 1050 Ti może być mniej wymagający jeśli chodzi o zasilacz. W nim nie szukałbym tutaj winy.

A gdybym pozyczyl monitor z wejsciem hdmi albo dvi od kolegi, to wyszlo by na to samo co opisales wyzej?

I dodam jeszcze, ze gdy odpinalem stara karte, byl do niej podpiety kabel od zasilacza, w nowej karcie z tego co patrzylem nigdzie juz takiego zlacza zeby to podpiac nie bylo. Czy tak powinno byc, czy przeoczylem gdzies to miejsce? Nigdzie nie moge znalezc infornacji na ten temat.

GTX 1050 Ti to karta o max TDP 75W, więc nie wymaga zasilania. Wystarcza jej prąd ze złącza PCI-E.
Plan z monitorem jest bardzo dobry, pozwoliłby jednoznacznie odpowiedzieć na kwestię ewentualnego problemu z przejściówką DVI - D-Sub.

Jeszcze dzisiaj podjade do kogos I zobacze cxy to wina kobwertera. Swoja droga, jesli karta ma max 75w, to czy nie blokuje to w jakis sposob jej osiagow, zegarow, mozliwosci oc?

Karta została tak zaprojektowana, to model dla trochę mniej wymagających klientów. Możliwości OC będą ograniczone ze względu na limity zasilania (power limit).
Niektóre karty jak np Asus Strix wypadają pod tym względem lepiej. Po podniesieniu napięcia zasilającego (dla wybranych aplikacji) można zyskać taktowanie do 2100MHz w trybie Boost.

No coz, bedzie musiala mi wystarczyc. Wejdz prosze co jakis czas w ten temat, napisze co dalej wyszlo. Dzieki za dotychczasowa pomoc.