Brak obrazu na monitorze

Witam :slight_smile:

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem tego forum.

Mam takowy problem:

Złożyłem sobie kompa, takiego tylko do internetu.

Na samym początku komputer włączał się, monitor też.

Potem gdy instalowałem sterowniki komputer musiał się zresetować i monitor już się nie załączył(płyta spaliła mi 2 karty grafiki).

Po rozpoznaniu usterki doszedłem do wniosku że to wina płyty głównej i wsadziłem inna na jej miejsce razem z inna grafiką( nie jestem pewien czy też nie była spalona). monitor też się nie włączył.

Czy możliwe jest żeby monitor spalił kartę grafiki?

z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Mało prawdopodobne, chyba, że to jakiś Rubin.

Może zawinił zasilacz, może w biosie coś jest źle ustawione.

Najlepiej będzie jak podasz jaki masz sprzęt.

zainstaluj najnowsze sterowniki

Już podaję:

Duron 650mhz

ECS KT600-A

ddr 256mb

zasilacz 300wat

grafa: chwilowo nie posiadam.

Dodane 24.03.2009 (Wt) 16:22

Ciekawe jak jeżeli nie mam obrazu na monitorze :shock:

ps. monitor jest w 100% sprawny

Sprawdź może te karty grafiki na innym komputerze.

Sprawdź czy na pewno poprawnie podłączyłeś monitor (pod płytę główną zamiast pod grafikę). Sprawdź ustawienia biosu.

Jak mam sprawdzić te ustawienia jeśli mam czarny obraz? znaczy monitor w ogóle nie rusza.

Karty były sprawdzane na innym kompie i nie działały.

Prawdopodobnie to zasilacz spalił Ci grafikę i on jest przyczyną braku sygnału na monitor. Napisz jaki masz model zasilacza.

czarna1412 , już mówię, FEEL LC-B300ATX

Teraz jest inny zasilacz włożony ale nie mam i tak jak sprawdzić tego komputera bo na grafikę czekam z Allegro.

Tak, czy inaczej zasilacz jest do wymiany. Seria feel - bez komentarza. Nawet jeżeli okaże się, że to grafika padła wymień jak najszybciej zasilacz, bo ten najpewniej jest, albo będzie przyczyną Twoich problemów z komputerem. To nie monitor spalił Ci kartę grafiki i płytę, a najprawdopodobniej właśnie zasilacz. Moi znajomi za sprawą zasilacza Tracer pozbyli się płyty głównej.

Dziś przyszła karta grafiki, NIE MAM NADAL OBRAZU NA MONITORZE.

Możliwe jest to ze procek jest spalony i dlatego nie ma obrazu?

Karta grafiki sprawdzona w innym kompie. DZIAŁA. a na tym cholerstwie nie chce działać.

Jeżeli to nie karta, wszystko wskazuje na płytę główną.