Brak obrazu na monitorze

Po przeinstalowaniu systemu Win7 na WinXP komputer normalnie ruszył. Gdy zaczęłam instalować sterowniki również było dobrze . W końcu wziełam się za Networka i przy instalacji się system zaciął . Poruszyłam myszką i zgasł mi ekran . Ruszałam kilka krotnie z myślą iż się odpali niestety nici . Zrestartowałam komputer i to samo nawet nie nei zaświeciła się zielona lamka na monitorze po prostu pomarańczowa jak była tak i jest do tej pory . Myślałam że to wina karty graficznej bo ostatnio głośny burk z wentylatora zakłócał spokój , więc go przeczyściłam i ona troszkę ciszej pracowała . Tak więc po tym jak obraz zgasł wymieniłam karte graficzą , bo miałam w zapasie . Również nici . Co mnie dziwi , że wszystko elegancko rusza jak powinno tylko problem jest z tym obrazem . Czytałam trochę na forach żeby wyjąć pokoleii karte , ramy , taśmy i po koleii posprawdzać co mogło się zepsuć . Wolę jednak pozostać przy waszej opinii co zrobić .

A monitor masz dobrze podłączony, nie obluzował się kabelek?

 

jest też możliwe że masz kartę graficzną co win xp nie ma do niej sterownika 

 

w takiej sytuacju uruchom tryb awaryjny

 

i zobacz co tam w sterownikach masz

Monitor jest dobrze podłączony tyle razy w życiu podłączałam monitor że raczej nigdy mi się nie zdażyło podłączyc go źle . Wszystko jest z nim okej .

Sterowników to ja nie mogłam znaleźć do Win7 a co do WinXP to wszystko gra . Nie moge uruchomić trybu żadnego , bo mi nawet niewyświetla obrazu żadnego przy włączeniu po prostu zamiast zielonej kontrolki na monitorze jest pomarańczowa .

A słyszysz przy włączaniu pikanie?

Żadnego pikania nie ma .

A coś miga, komp daje Ci jakieś sygnały, że coś jest nie tak?

Przyczyny:

  • zasilacz

  • karta grafiki

  • płyta

  • inne

 

o ile monitor i kable sprawne?

Brak jakich kolwiek sygnałów , monitor sprawny sprawdzałam na dwóch Pc-tach .

 

_______________

Sytuacja wygląda następująco po wielukrotnych próbach włączania w końcu się pokazał obraz niestety bios tradycyjnie sprawdził wszystkie urządzenia itp. potem wyświetlił się komunikat że system nie ma jednego pliku i trzeba go naprawić klikając klawisz R oraz włożyć płytę z Windowsem. Więc postępowałam zgodnie ze wskazówkami. Przeprowadziłam na nowo format systemu ponieważ klawisz R nic mi nie pomógł. System się uruchomił i było okej . Interent zainstalowałam i gdy brałam się za instalację Networka zgasł i koniec . Więc znowu walczyłam co  z tym będzie . Sytuacja się powtórzyła ponownie po wielokrotnych próbach znowu to samo format i instalacja systemu . Tym razem Network , internet i część sterowników udało mi się zainstalować , ale już jak sie brałam za sterowniki do karty graficznej benc . Zgasł . :[ Ja już nie mam siły . Sprawdzał co może być przyczyną . Wyjęłam Ramy, Kartę graficzną i taśmy i po koleii sprawdzałam . Jak nie było ram to pipczał . Tak samo z karta graficzną . Niestety z tego stresu podczepiłam ram i kartę graficzną , ale nie podłączyłam do graficznej monitora . Chwile pomyślałam i podczepiłam ekran znów się pokazał i znowu powtórka z rozrywki . Format i isntalacja tym razem wyłączyłam go i zostawiłam bo już na prawdę nie mam pomysłu co mogło się popsuć . Karta graficzna jest sprawna bo na innych Pc-tach nie ma takich przyczyn . Zasilacz ? Tego nie wiem nie wygląda na to aby się mógł popsuć , Bardziej myślę nad płytą . No niewiem . Bardzo proszę o pomoc :frowning:

W takiej sytuacji trzeba sprawdzić każdy element kompa.

 

Co mogło paść napisałem:

 

Zrób tak:

  • zostawiasz tylko: zasilacz, płytę z CPU i jednym modułem pamięci,kartę grafiki + napęd CD/DVD + mysz+klawiatura+monitor, reszta odłączona od kompa i płyty.

  • zrobisz reset biosu baterią (ma się zresetować data i godzina) ustawisz ponownie i zapisz Save.

  • sprawdź, czy wszystko czyste i się nie przegrzewa na płycie i karcie grafiki.

 

do testu wykorzystasz memtest86 i niech się komp grzeje, a przy okazji przetestujesz pamięć.

 

I jak się coś dzieje dalej, niestety trzeba podmieniać element i testować.

 

Jak się nic nie dzieje podłączasz kolejny element i test itd.

Czyli dyski, stacje dyskietek, ramy (z wyjątkiem jednej kości) poodłączać ? Reset biosu Ok. A jakim sposobem włożę na kompa ten program bez dysku on od razu bezpośrednio się załączy przy biosie ? Co do testu , to mam restartować komputer przy włożeniu następnej częśći , bo ja jeszcze tego programu nie testowałam więc …

 

Tak, wszystko co zbędne odłączyć, zawęża się krąg podejrzanych.

 

Będzie testował bez dysku. Grzej go tu kilka godzin tym testem.

 

 

 

 

 

Na ogólnych zasadach wyłączasz kompa, odłączasz od zasilania 230V, podpinasz podzespół, zasilanie 230V i test.

Ok. Posprawdzam :slight_smile: Chwilowo dziękuję za pomoc . :]

No więc tak; sprawdziłam wszystkie RAM i widniał napis po ukończeniu “pass complete , no error” No ale dalej jeszcze sprawdza dyski . Tylko nie wiem czy dobrze to robię ponieważ po tym jak pokazuje się na niebieskim tle ten napis to dalej jakieś sprawdzanie trwa . Tak jakby od początku i nie wiem co mam robić czy ja to robię dobrze że wyłączam komputer i podczepiam następną część i sprawdzam ?

Memetest86 chodzi w pętli, czyli dotąd, aż go nie wyłączysz.

aha. no to tak myślałam . Teraz zakończyłam sprawdzanie z dyskami . Nic nie było . Po prostu napis "pass complete, no error " Czyli nic nie wykazało . Uruchomiłam komputer na nowo i znowu pokazała się informacja o naprawieniu systemu mimo że gdy włożę do napędu to i tak nci nie naprawi bo od razu trzeba robic format . Więc zaczełam robić format . Podczas formatowania partycji C przy 86% pojawił się lag(zawieszenie) i można było siedziec tak przy tym dobre 2h z czego ja czekałam 1h . Nici nawet nie wykonał . Nie wiem czemu. Wyłączyłam go i zostawiłam . Macie może jakiś pomysł co z nim się dzieje? Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc . :frowning:

MHDD i wrzuć zdjęcie tego dysku z funkcji F8 i scanowania powierzchni F4

 

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

 

Ale rozumiem, że teraz obraz wyświetla poprawnie?

Tak obraz jest już pojawił się co jest dosyć dziwne, bo teraz jest tylko problem z windowsem ;( Jutro porobię resztę.

Są problemy z tym programem 

1.Wykrywa tylko jeden dysk 

2.Jak już zrobiłam skanowanie dysku to nie wrzucę żadnych foto z funkcji F8, ponieważ to jest drugi komputer .

Dane wszystkie wykonałam tak jak na tej stronie jest wytłumaczone , ale ja piszę z drygiego PC-ta . Nie wiem jak mam zrzucić . Chyba że zrzucę zdjęcia z telefonu . Nie wiem . 

Na razie podam jakie kol wiek dane z tego programu 

3ms - 149614

10ms - 156825

50ms - 92

Jak masz dyski ATA zworki muszą być na nich na Master i pojedyńczo na taśmie.

 

Zrób zdjęcia np: telefonem i wrzuć na kompa i jak screeny.