Brak obrazu na monitorze

Grałem w grę gdy nagle wyłączył mi się komputer, gdy go włączyłem to nie wyświetlił mi się na monitorze obraz a za to pojawił się napis no signal. Sprawdziłem kable, monitor, karta graficzna też działa bo po podłączeniu kabla do wyjścia zintegrowanej grafiki nadal wyświetla się no signal. Wyjąłem RAM i włączyłem komputer i przytrzymałem przycisk włączania przez 20 sekund aby podzespoły , straciły pamięć". Kondensatory nie wyglądają na przepalone bo nie są wybrzuszone. Nie wiem co to jeszcze może być.

Zdjęcia wnętrza:


Nie podam dokładnego składu komputera ponieważ nie wiem jak to sprawdzić. Karta graficzna GeForce GTX 1050 ti, procesor Intel core 5 ale dokładnie to nie wiem. Karta główna też nie wiem. Bardzo proszę o pomoc

Przepnij kabel sygnałowy od monitora z wejścia w karcie graficznej w wejście na płycie głównej i zobacz wtedy.

Podlacz 2gi zasilacz … wyglada jakby cos zasilanie…

Nie chcę poplątać coś z kabelkami, da się jakoś inaczej upewnić że to zasilacz?

Panicagames już to robiłem

Poczekać na spalenie komputera.
Przełożyć zewnętrzną kartę graficzną do innego komputera w celu sprawdzenia, czy działa, można też przełożyć wszystkie elementy do innej płyty- może zgasło w wyniku uszkodzenia sekcji zasilania płyty głównej?

Generalnie jeżeli po przełożeniu kabla nie ma obrazu, to idź do serwisu, inaczej niż “bawiąc się klockami lego” nie zdiagnozuje się na 100% usterki.

Jak myślisz w serwisie zrobią mi to od razu czy będę musiał kompa zostawić?

Zależnie od ilości zleceń, rozmontowanie bebechów i sprawdzenie zasilacza/płyty/karty, to kwestia jednego dnia. Mając wszystkie części pod ręką w celu podmiany i nic innego do roboty, to godzinka. Dlatego można to spokojnie zrobić w domu, ale potrzebny rugi komputer, takz wanny “dawca” :wink:

Z tym że drugi komputer ostatnio też się popsuł i nie wiem czy przypadkiem części z niego też się nie popsuły.

Odpala się?
Przepnij zasilacze z płyt głównych na krzyż, nyłoby ironią aby akurat 2 zasilacze padły (albo cholera amsz tak niestabilne napiecie w gniazdku, że palisz…

Spróbuję

Podpiąłem inny zasilacz i nadal nie działa

Hm, wiatraki działają? Jakiekolwiek piski? Bo brak obrazu w obu wyjściach (karta i integra) wskazywałby awarię gdzieś głębiej. Tzn. jeżeli nic nie świeci się nie piszczy, to albo płyta, albo wszystko /duza część pociągnięta razem.

Wszystko kręci się i wydaje takie dźwięki jak zwykle, jedyna różnica to to że nie ma obrazu

Możliwe, że płyta główna sygnalizuje jakiś błąd i nie startuje nic. Jeśli potrafisz to rozłóż całego kompa (najpierw porób dokładne zdjęcia co gdzie podpięte lub sobie opisz), posprzątaj wszystkie złączki i złóż jeszcze raz. Prócz tego możesz próbować z 1 kością RAM odpalić raz w jednym raz w drugim slocie.
Podkręcałeś/ulepszałeś coś ostatnio?

Sprawdzałem już : kartę graficzną, RAM i zasilacz . Procesora nie ruszam bo nie mam pasty termoprzewodzącej. Teoretycznie potrafiłbym cały komputer rozłożyć no ale pasty nie mam

A po wyjeciu karty graficznej, czy z płyty głównej był obraz? Jeżeli nie, to …podepnij telewizor do PC :slight_smile: Wyeliminujemy wtedy ew. problem z kablem/monitorem.

Sprawdzałem już inny kabel i monitor

Jeżeli po wyjęciu karty graficznej i podpięciu monitora do płyty głównej nie ma żadnego obrazu to należałoby podmienić płytę skoro twierdzisz, że monitor, kabel, sprawdziłeś.
Propuję jeszcze zrobić reset płyty bez karty graficznej.

Da się jakoś inaczej wyeliminować opcję że to procesor bo nie mam żadnej płyty głównej na zbyciu