Brak obrazu na zewnętrznym monitorze

Cześć, mam pewien dziwny problem. Podczas pracy na firmowym laptopie używam zewnętrznego monitora jako drugiego ekranu (całkiem wiekowy - Philips 200VW) podłączonego przez Adapter HDMI - VGA, coś takiego jak na zdjęciu poniżej:
image

Wszystko działało ok, ale stary adapter przestał łączyć przez uszkodzone kable, więc zakupiłem nowy identyczny. I tutaj zaczyna się cała historia.

Po podpięciu nowego adaptera, na monitorze znika informacja „no signal input”, ekran w laptopie też daje znak, że podłączony został zewnętrzny monitor - jednak ten pozostaje cały czarny. Próby przełączania ustawień po uruchomieniu ustawień przez Windows + P nic nie dają.

Jednak jak podłączę stary adapter i na monitorze zewnętrznym pojawia się obraz - to po podłączeniu z powrotem nowego adaptera, ten też zaczyna poprawnie wyświetlać obraz na monitorze. Wygląda to tak, jakby ten stary adapter musiał „utorować” drogę temu nowemu, żeby dał radę przepchnąć sygnał do monitora :smiley:

Próbowałem podłączenia pod 2 inne laptopy i ta sama historia - po włączeniu monitora do sieci, pierwsze podłączenie do jakiegokolwiek laptopa musi pójść przez stary adapter, żeby nowy zaczął poprawnie przesyłać obraz. Dopóki nie wyłączę monitora z prądu, mogę go sobie do woli przepinać do różnych laptopów i działa poprawnie na nowym adapterze.

Czy ma ktoś jakieś pomysły? Zastanawiałem się nad zwrotem na gwarancji tego nowego adaptera, ale w sumie dziwna historia, że działa poprawnie, o ile przedtem podłączy się inny adapter :smiley:

Zwrot adaptera, wg mnie kiepska sztuka

Jak nie był z jawną wadą - używaj jako podmiany na „gorąco” to warto się go pozbyć.

Sprawa rozwiązana - sprzedawca wymienił mi adapter na inny egzemplarz i wszystko działa jak należy.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.