Brak obrazu- Odtwarzanie Filmów

Witam! Zaistniał mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić, ponieważ mam nowy laptop FUJITSU SIEMENS AMILO Li3710 i gdy chcę oglądać filmy np w fromacie avi to nie widzę obrazu, tylko słyszę dzwięk. Oto dodatkowe inf. laptopa:

1.System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Basic

2.Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS AMILO Li3710

3.Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga GL40

Więc proszę o pomoc, pewnie chodzi o sterowniki ale ja się totalnie nie znam na tym. Help me :cry:

Zainstaluj kodeki

Ale które? :expressionless:

te z linku, każdy link zawiera te same kodeki (tzw mirory)

zainstalowalam ale teraz to juz nic nie dziala, nie ma nawet dzwieku, chcialam otworzyc film w formacie avi to wyskoczylo mi okienko z komunikatem:

Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Odtwarzacz może nie obsługiwać tego typu pliku lub kodera-dekodera użytego do skompresowania pliku.

:expressionless:

Dodane 21.11.2009 (So) 20:58

jedynie mogoge odtwarzac filmy w formacie rmvb ( RealAlternative200) otwieram to rpzez program, ale to nei na tym formacie, ważniejszy jest avi.

:frowning:

Musisz w takiej sytuacji usunąć “wszystkie” kodeki.

Uruchomić ponownie komputer.

Zainstaluj sterowniki w opcji “defould” czyli nie zmieniaj ustawień sterowników. Możesz zmienić skojarzenia plików, odznaczyć całkiem Media Player Clasic itp. bo to nie przeszkadza.

Ponownie uruchom PC.

Ciesz się filmami w dowolnym odtwarzaczu.

Dla pewności przeskanuj rejestr TuneUp 2010 lub Uniblue RegostryBooster

A mogłbyś mi to wytłumaczyć krok po korku … ![-o<

Wchodzisz do mój komputer, potem panel sterowania i klikasz dodaj usuń programy.

Usuwasz “wszystkie” kodeki które instalowałeś i masz zainstalowane. Divix, Xvid, FFdshow, real, quicktime jakie tam masz.

Uruchomić ponownie komputer jak usuniesz.

Zainstaluj sterowniki w opcji “defould” czyli nie zmieniaj ustawień sterowników. Możesz zmienić skojarzenia plików, odznaczyć całkiem Media Player Clasic itp. bo to nie przeszkadza.

Ponownie uruchom PC.

nadal nie działa pisze jak chce otworzyc film Cannot render the file